Refresh Windows İle Temiz Windows 10 Kurulumu Yapmak (Resimli Anlatım)

0

Refresh Windows Nedir?

Refresh Windows bir tür yükleme aracıdır. Microsoft tarafından yayımlanan Refresh Windows aracı Windows 10 temiz kurulumu yapmak için geliştirilmiştir. Windows 10 Home veya Windows 10 Pro işletim sistemi kullananlar sıfırdan tertemiz bir kurulum yapmalarını sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Refresh Windows aracı ile sadece Windows 10 Insider yani Windows 10 Önizleme sürümü yüklenebiliyor. Windows 10 Final sürümü de yakında yüklenebilir olacak. Refresh Windows aracı ile temiz bir kurulum yaptığınız zaman bilgisayarınıza yüklediğiniz bütün uygulama ve programlar kaldırılır. Kişisel dosyalarınızı ile koruyabiliyorsunuz.

Refresh Windows Kullanımı

Refresh Windows aracını kullanarak Windows 10 Home veya Windows 10 Pro işletim sistemi üzerinden temiz bir kurulum yapabiliyorsunuz. Bu aracı kullanmadan önce korumak istediğiniz uygulama, program ve dosyaların yedeğini almanızı öneririz. Şimdi adım adım bu aracı nasıl kullanacağınızı ve nasıl temiz kurulum yapacağınızı anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adım 1: İlk önce Refresh Windows aracını ücretsiz indirmek için tıklayınız…

Adım 2: İndirdiğiniz aracın kurulumu yaptığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Bu pencerede sunulan Lisans Koşulları’nı “Kabul Et” diyerek onaylayın.

refresh-windows-ile-windows-10-kurulumu-1

Adım 3: Karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Aracı kullanmadan önce bilmeniz gerekenler kısaca hatırlatılıyor. Alt tarafta “Saklamak istediklerinizi seçin” bölümünde “Yalnızca kişisel dosyaları koru” yada “Hiçbir şey” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Yalnızca kişisel dosyaları koru” seçeneğini seçtiğinizde kişisel dosyalarınız korunur ancak ayarlarınız ve uygulamalarınız silinir. “Hiçbir şey” seçeneğini seçtiğinizde ise kişisel dosyalarınız da dahil her şey silinir. Ona göre seçiminizi yapın ve “Başlat” diyerek devam edin.

refresh-windows-ile-windows-10-kurulumu-2

Adım 4: Bu adımda ise 3GB’tan fazla boyuta sahip olan Windows 10 indirilmeye başlayacaktır. İndirme işlemi tamamlanınca “İleri” diyerek devam edin ve temiz kurulumu başlatın.

refresh-windows-ile-windows-10-kurulumu-3

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here