PowerPoint Morph Geçiş Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

0

Microsoft, kullanıcılarına PowerPoint aracılığıyla daha etkileyici sunumlar oluşturması amacıyla yardımcı olan yeni özellikler sunmak için her zaman bazı geliştirmeler yapar. Bu uygulamaya iki yeni şaşırtıcı araç eklendi. Bunlar;

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Designer
  2. Morph

Designer, slaytlara tasarımlar eklemenizi sağlarken Morph, akışkan video benzeri slayt geçişleri oluşturmanıza olanak tanır. Bu yüzden, PowerPoint 2016‘daki Morph geçiş özelliğinin nasıl kullanılacağını görelim.

PowerPoint’te Morph Geçiş Özelliği

PowerPoint Morph özelliği, bir slayttan diğerine pürüzsüz geçişi canlandırmanızı sağlar. Metin türü, resim, SmartArt, WordArt ve çizelgeler gibi geniş bir yelpazede animasyon türü görünüm oluşturmak için bunu slaytlara uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Morph geçişini etkin bir şekilde kullanmak için, en az bir nesnesi ortak olan iki slayt gerekecektir. Bunu yapmanın en kolay yolu slaytı çoğaltmak ve daha sonra ikinci slayttaki nesneyi farklı bir yere taşımaktır.

Alternatif olarak, bir slayttaki nesneyi kopyalayıp yapıştırabilir ve bir sonraki slayda ekleyebilirsiniz. Ardından Morph geçişini ikinci slayda uygulayın.

Başlangıçta şerit menüsünde ‘Dönüş‘ geçişini bulamazsınız, ancak bir slaydı ‘çoğalttığınızda’ özellik ‘Şerit‘ menüsünde açıkça görülebilir hale gelir.

Şimdi, bu özelliği etkin bir şekilde görmek için aşağıdakileri yapın:

Sol taraftaki Küçük resim bölmesinde, geçiş yapmak istediğiniz slaydı tıklayın. Unutmayın, morph geçişini etkinleştirmek için nesneyi, resimi eklediğiniz diğer slayt olmalı.

İşlemi tamamladığınızda, ‘Geçişler‘ sekmesine gidin, Morph seçeneğini arayın ve seçin.

Şimdi, Geçişler’i seçin ve ‘Etki Seçenekleri‘ açılır menüsünden Morph geçişinin çalışmasını istediğiniz nesneyi seçin.

Son olarak, hareket halindeki Morph geçişini görmek için Ön İzle seçeneğini tıklayın. İşte bu kadar.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here