Paint 3D İle Logo Yapma – Logo Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

1

Microsoft’un bizlere Windows 10 ile birlikte hediye ettiği uygulamalardan birisi de Paint 3D‘dir. Harika bir çizim uygulaması olan Paint 3D, hem üç boyutlu hemde iki boyutlu çizimler yapmanıza imkan tanıyor. Ayrıca sanatsal çizimler yapmak isteyenler için harika bir uygulama. Çocuklar için bir boyama uygulaması da olabilir, web tasarımcılar için logo yapma uygulaması da olabilir. Temel düzeyde mükemmel işler çıkaran bir uygulamadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Biz size bu yazımızda Paint 3D ile nasıl logo yapacağınızı anlatacağız. Paint 3D ile logo yapmak çok kolay. Kendi blogunuz veya web siteniz için harika logolar yapabilirsiniz. Her şey sizin yaratıcılığınıza kalmış. O zaman başlayalım…

Paint 3D’de Logo Nasıl Yapılır?

İlk olarak Windows arama kutusuna Paint 3D yazın yada uygulamalar arasından Paint 3D uygulamasını bulup açın. Karşınıza aşağıdaki gibi Hoş Geldiniz ekranı gelecektir. Buradan “Yeni” seçeneğine tıklayın. Hoş Geldiniz ekranı kapalı ise karşınıza direk “Yeni” proje ekranı çıkacaktır zaten.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra yeni proje alanında ilk olarak üst menüde yer alan “Tuval” seçeneğine tıklayın. Ardında sağ menüde yer alan “Saydam tuval” seçeneğini “Açık” konuma getirin. Saydam özelliğini aktif etmemizin nedeni ise logomuzda herhangi bir arka plan rengi olmasını istemediğimizden. Ve yine sağ menüde “Tuvali tekrar boyutlandır” alanından logonuzun genişlik ve yüksekli olmak üzere boyutlarını piksel olarak yazın.

Daha sonra üst menüde yer alan “Metin” simgesine tıklayın. Açılan yeni sayfanın sağ metin ile ilgili ayarları yapacaksınız. Sağ tarafta en üst kısımda “Metin” alanında iki adet “T” simgesi göreceksiniz. Varsayılan olarak “2B metin” seçilidir. Eğer üç boyutlu logo yapmak istiyorsanız üç boyutlu gözüken “T” simgesine tıklayın ve “3B metin” seçeneğini aktif edin. İki boyutlu olan çok kolay olduğu için biz üç boyutlu logo yapmayı göstereceğiz. Üç boyutlu olanı yapmayı öğrenince iki boyutlu olanı da ustaca yaparsınız zaten. Şimdi logonuzu yazmak için alana tıklayın ve yazmaya başlayın.

Daha sonra yazdığınız yazıyı tuval alanına sığdıracak şekilde sağ menüden font ve metin boyutunu seçin.

Şimdi de logomuzdaki yazının rengini seçiyoruz. Şuan için sadece palette yer alan renklerden birisini seçebiliyorsunuz. Özel bir renk seçme şansınız yok. Eğer böyle iözelliği var ise biz bulamadık ayarlar arasından. Sonraki güncellemelerde bu özelliğinde geleceğini düşünüyoruz.

Yazının fontunu, boyunu ve rengini belirledikten sonra ekranda boş bir yere tıklayın. Ve aşağıdaki gibi üç boyut ayarlamalarını yapacağınız seçenekler belirecek. Bu seçenekleri kullanarak logonuza üç boyutlu görünüm kazandırın.

Logonuz için ayarlamaları yaptıktan sonra tekrar boş bir ekrana tıklamanız yeterli. Logo üzerinde yeniden ayarlama yapak için tekrar logonun üzerine tıklamanız yeterli. Daha sonra tuvalinizde fazlalıklar var ise bunu kırpabilirsiniz. Üst menüde yer alan “Kırp” simgesine tıklayın ve istediğiniz gibi kırpma işlemini yapın. Kırpma işlemini tamamlamak için sağ bölümde yer alan tik işaretini tıklamalısınız.

İsterseniz logonuza üst menüde yer alan “2B şekiller”, “3b şekiller”, “Çıkartmalar” ve “Efektler” seçeneklerinden logonuzu zenginleştirebilirsiniz. Aşağıdaki gibi çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

Eğer bütün düzenleme işlemi bitti ve logonuz hazır ise, sıra logonun çıktısını almaya geldi. Logoyu bilgisayara kaydetmek için sol üst bölümde yer alan “Menü” simgesine tıklayın. Açılan menü seçenekleri arasından aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Dosyayı dışa aktar” seçeneğine tıklayın.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi seçenekler gelecek. Buradan “2B – PNG” seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınıza kaydedin. Bu logoyu sitenize yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar. Bu şekilde üç boyutlu yada iki boyutlu logolar hazırlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here