Microsoft Hesabı ile İlgili Ödeme Sorunları Nasıl Giderilir?

0

Xbox, Office 365 ve benzeri pek çok hizmet ve ürün için ödeme yapmak için Microsoft Hesabı kullanıyoruz. Çoğu zaman sorunsuz bir şekilde çalışıyor olsa da, Microsoft ödemeleri veya faturalandırma sistemi ile ilgili sorunlarla yüzleştiğiniz durumlar olabilir. Ödemeyle ilgili konularda destek almak için her zaman irtibata geçebiliriz. Bu yazıda, Microsoft Hesap ödemeleri ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız göz atmanız için bazı durumları listeledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Hesap ödeme sorunları

İlk olarak, bir Microsoft hesabımız olduğundan emin olalım. Çoğu kullanıcı Windows da Microsoft hesabı oluşturmadan Windows Mağaza uygulamasını başlatarak mağazadaki ürünleri satın almaya çalışıyor (çünkü Windows’a giriş yapmak bir Microsoft hesabına ihtiyaç duymuyor). Bununla birlikte, ödeme yöntemleri eklemek ve yönetmek için geçerli bir hesaba ihtiyacımız var.

Yeni bir ödeme yöntemi ekleyin

Ödemeler sayfasından eklenebilir ve değiştirilebilir. Satın alma işlemi sırasında geçerli bir ödeme seçeneği eklemenizi ister. Buradan yapabilirsiniz.

Microsoft hesabınızdaki ödemeleri yönetin

  • Hesabınızda para varsa: Hesabınızda para varsa, satın alma işlemi için ödeme yöntemini sordukları sürece Microsoft hesabını seçin.
  • Hesabınıza para ekleme: Microsoft hesabınıza para eklemek için, hediye kartı sayfasından o hesaba ait bir hediye kartı satın alabilirsiniz. Bilgilerinizi girin ve buradaki sayfaya gidin. Hediye kartınızı kullandıktan sonra tutar Microsoft hesap bakiyesine yatırılır.
  • Geçmişten bir aboneliğin ödemesini yapın: Geçmiş nedeniyle ödediğiniz aboneliklerini doğrudan ödemek istiyorsanız (hediye kartını kullanmayın), buradaki hizmetler ve abonelikler sayfasına giriş yapın. Aboneliğinizi bulun, Şimdi ödeme’yi tıklayın ve ödemeyi kartınızla veya PayPal’la yapın.

Kartları Yönetme

Ödemeler sayfasını buradan güncelleyin.

Siparişlerin Durumunu Kontrol Etme

Siparişlerin durumu burada listelenmiştir.

Genel hatalar ve çözümleri

  • Hatalı biçimde yazılmış kart sahibinin adı: Kayıtlarda kart sahibinin adı ile ilgili herhangi bir yazım hatası, bu soruna sebep olabilir. Ödemeler sayfasından bunu değiştirin.
  • Geçersiz kart numarası: Kart numarasını doğrulayın ve numaralar arasında boşluk veya tire olmamasına dikkat edin.
  • Geçersiz posta kodu: Posta kodu ülkeniz ve adresinizle eşleşmelidir.

Microsoft mağazasında bir uygulama satın alınamadı

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı uygulamalar belirli bölgelere özgüdür ve kullanıcılar, yalnızca izin verilen bölgelerden satın alma işlemi gerçekleştirebilir. Bazen İnternet bağlantısı (VPN) ile adres değiştirmenin yardımcı olduğu biliniyor.

Banka satın alma yetkisini vermiyor

Bu durumda yapmanız gereken bankayla iletişime geçmektir.

Bunlardan hiçbiri yardımcı olmadıysa, buradan Microsoft desteğe başvurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here