Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme (Resimli Anlatım)

0

Eski E-Posta Adresini Yenisi İle Değiştirin

Her Windows kullanıcısının bir adet Microsoft hesabı olmak zorundadır. Microsoft hesabı ise Microsoft servislerine erişmenizi sağlayan e-posta adresi yada telefon numarasıdır. Kullanmakta olduğunuz hotmail, outlook gibi e-posta adresleri aslında birer Microsoft hesabıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu kullandığınız hesap e-posta adreslerinizden birisini artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda hesabı silebilirsiniz ancak hesabı sildiğinizde bütün kişileriniz, abonelikleriniz, ayarlarınız, depolama alanınız vs hepsi silinir. Bütün bunların silinmesini istemiyorsanız ancak bu kullanmak istemediğiniz e-posta adresinizden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit.

Microsoft hesabınıza bir diğer ad ekleme adımını kullanarak farklı bir e-posta hesabı ekleyebilir ve kullandığınız hesap için geçerli olan e-posta adresini bu yeni hesabınız olarak tanımlarsınız. Böylece bütün ayarlarınız ve bilgileriniz silinmeden sadece e-posta adresini değiştirmiş olursunuz. Kısacası sadece e-posta adresinizin ismini değiştirmiş oluyorsunuz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

E-Posta Adresini Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Microsoft hesabınızın diğer adlarını yönetin sayfasında oturum açın. Oturum açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek.

microsoft-e-posta-hesabi-degistirme

Yukarıdaki sayfada oturum açtığınız e-posta hesabının hemen altında “E-posta ekle” linki bulunuyor. Bu linke tıklayın ve yeni e-posta eklemek için aşağıdaki sayfaya gelin.

microsoft-e-posta-hesabi-degistirme-2

Şimdi bu sayfada önceki e-posta hesabınızın yerine kullanacağınız e-posta hesabını eleyeceksiniz. Bu sayfada karşımıza iki seçenek geliyor. Bunlar;

  • “Yeni bir e-posta adresi oluşturup bunu diğer ad olarak ekleyin”
  • “Microsoft hesabı diğer adı olarak var olan bir e-posta adresini ekleyin”

Bu iki seçenekten hangisini istiyorsanız tercih edin ve e-posta adresinizi ekleyerek tamamlayın.  Şimdi diğer ad eklendikten sonra bir önceki sayfaya tekrar gelin ve bu sayfada bu defa eklemiş olduğunuz e-posta adresinizi de göreceksiniz. Bu sayfada bundan böyle kullanmak istemediğiniz e-posta adresinizin hemen yanında yer alan “Kaldır”  linkine tıklayın ve kaldırın. Yada yeni eklediğiniz e-posta adresinin yanında yer alan “Birincil yap” seçeneğine tıklayın. Artık bu hesabınıza ait e-posta adresiniz yeni eklediğiniz adres olmuş olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here