Microsoft Edge Sayfa Çevirisi Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Microsoft Edge internet tarayıcısında sayfa çevirisi yapmak için öncelikle Microsoft tarafından hazırlanan Translator for Microsoft Edge isimli eklentiyi indirmeniz gerekmektedir. Eklentiyi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bkz: Translator for Microsoft Edge indir

Eklentiyi indirdikten sonra Microsoft Ege tarayıcınızı açın. Daha sonra herhangi bir yabancı içerikli web sayfasını açın. Web sayfasını açtığınızda aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere URL satırının en sağında çeviri eklentisinin simgesini göreceksiniz.

microsoft-edge-sayfa-ceviri-1

Sponsorlu Bağlantılar

Tıkladığınız zaman çeviri simgesine aşağıdaki resimdeki gibi hangi diller arasında çeviri yapmanız gerektiğini soracaktır. Zaten default olarak sitenin dili hangisi ise o dili ve Türkçe dilini otomatik olarak seçili karşınıza çıkarıyor. Dili seçip “Bu sayfayı çevir” dediğinizde sayfa Türkçe olarak çevrilecektir.

microsoft-edge-sayfa-ceviri-2

Sayfayı çevir dediğinizde aşağıdaki İngilizce internet sitesi Türkçe’ye çevrilmiş oluyor.

microsoft-edge-sayfa-ceviri-3

Tekrar orjinal İngilizce siteye dönmek istediğiniz de tekrar çeviri simgesine tıklayın ve resimde de görüldüğü gibi “Özgün sayfayı göster” butonuna tıklayarak orjinal siteye gidebilirsiniz.

microsoft-edge-sayfa-ceviri-4

Ayrıca dilerseniz herhangi bir ingilizce sayfa içerisinde dilediğiniz bir paragrafı yada cümleyi de Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi istediğiniz cümleyi yada paragrafı seçip fare ile sağ tıklıyorsunuz ve “Metni çevir” diyerek paragrafı çeviriyorsunuz.

microsoft-edge-sayfa-ceviri-5

Sonuç olarak aşağıdaki sitenin tamamını çevirmeden resimdeki gibi paragrafı da Türkçe’ye çevirebiliyorsunuz.

microsoft-edge-sayfa-ceviri-6

Microsoft Edge tarafından sunulan sayfa çevirisi hizmeti gerçekten muazzam… Ancak profesyonel bir iş isteyenler bu çevirilerde oluşan hatalara tahammül edemiyorlar. Eğer sizler de bu insanlardansanız sıfır hatalı bir tercüme istiyorsanız çok uygun sayfa başı çeviri ücretleri sunan Protranslate ailesine katılın! Hemen linke tıklayın ve ilgili platforma ulaşın.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here