Microsoft Edge Geçmişi Silme (Resimli Anlatım)

0

Microsoft Edge tarayıcı geçmişini silmek için izleyeceğiniz adımları anlatıyoruz. Ayrıca Microsoft Edge geçmişini otomatik olarak silmeye ayarlayabilirsiniz. Böylece arkanızda hiçbir iz bırakmadan internette gezinebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Edge internet tarayıcınızda geçmişi silmek çok kolaydır. Girdiğiniz web sitelerinin kayıtlarını tutan Microsoft Edge tarayıcınızın geçmişi sil özelliğini kullanarak bütün verileri silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Edge tarayıcının geçmişini silmek için ilk önce tarayıcınızı açın ve tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine tıklayın ve açılan seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

microsoft-edge-ayarlar

Açılan seçeneklerden biraz aşağı doğru gelince aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi “Gözatma verilerini temizle” seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın.

microsoft-edge-gozatma-verilerini-silme-1

Bu defa karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda nelerin silinmesi gerektiğini seçiyorsunuz ve “Temizle” diyerek geçmişi siliyorsunuz. Ayrıca yine bu pencerede alt kısımda “Tarayıcıyı her kapattığımda bunu temizle” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği açık yaptığınızda tarayıcıyı her kapattığınızda tarayıcı geçmişini otomatik olarak silmiş olacaksınız.

microsoft-edge-gozatma-verilerini-silme-2

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here