Microsoft Edge Eklenti Yükleme ve Kaldırma (Resimli Anlatım)

0

Microsoft Edge tarayıcınıza yüzlerce eklentiden birisini yükleyebilir ve dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Microsoft Edge tarayıcının kullanımını kolaylaştıran bu eklentileri nasıl yükleyeceğiniz ve nasıl kaldıracağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Üç adımda eklenti nasıl yüklenir ve üç adımda eklenti nasıl kaldırılır öğrenin.

Microsoft Edge Eklenti Yükleme

Adım 1: İlk önce Microsoft Edge tarayıcınızı açın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan  üç nokta simgesine tıklayın ve aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “EKLENTİLER” seçeneğine tıklayın.

microsoft-edge-eklentiler

Sponsorlu Bağlantılar

Adım 2: Daha sonra açılan ekranda tarayıcınızda yüklü olan eklentileri göreceksiniz ve yüklü eklentilerin hemen altında yer alan “Eklentileri Mağaza‘dan alın” linkine tıklayın.

microsoft-edge-eklentiler-2

Adım 3: Bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Bu pencereden dilediğiniz eklentiye tıklayın ve açılan pencereden “Al” yada “İndir” diyerek eklentileri indirin.

microsoft-edge-icin-uzantilar

Microsoft Edge Eklenti Kaldırma

Adım 1: İndirdiğiniz eklentileri kaldırmak için ise yukarıda anlattığımız Adım 1 ve Adım 2‘yi uygulayın ve aşağıdaki gibi eklentiler sayfasına gelin.

microsoft-edge-eklentiler-2

Adım 2: Kaldırmak istediğiniz eklentinin üzerine fare ile gelip sağ tıklayarak “Kapat” diyerek eklentiyi pasif yapabilir yada “Kapat” diyerek eklentiyi hemen kaldırabilirsiniz.

microsoft-edge-eklenti-kaldirma

Adım 3: Yada eklentinin hemen sağ tarafında beliren dişli çark simgesine tıklayarak eklenti ayarlarına gidip kaldırabilirsiniz.

microsoft-edge-eklenti-kaldirma-2

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here