Microsoft Edge Arama Motoru Değiştirme (Resimli Anlatım)

0

Microsoft Edge internet tarayıcınızın arama motoru varsayılan olarak Bing arama moturudur. Ancak yüklediğiniz program veya eklentiler arama motorunuzu değiştirebilir. Bu gibi durumlarda arama motorunuzu değiştirmek veya Microsoft Edge arama motorunu Google yapmak için neler yapmanız gerektiğine göz atalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Microsoft Edge Ana Sayfayı Google Yapma

Şimdi ilk önce  Microsoft Edge tarayıcımızı açıyoruz ve sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklıyor ve “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz.

microsoft-edge-ayarlar

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra açılan seçeneklerin en altında bulunan “Gelişmiş ayarlar” seçeneğine aşağıdaki resimdeki gibi tıklayın.

microsoft-edge-gelismis-ayarlar

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Resimde de gördüğünüz gibi öncelikle giriş sayfası düğmesi yani gome butonunu ayarlayalım. “Giriş sayfası düğmesini göster” seçeneği kapalı ise resimdeki gibi açık konumuna getirin. Daha sonra “Belirli bir sayfa” seçeneğini seçin ve açılan kutucuğa “www.google.com.tr” adresini yazın ve hemen sağında bulunan “Kaydet” düğmesine tıklayarak kaydedin.

microsoft-edge-home-butonu-giris-sayfasi-dugmesi

Şimdi “Gelişmiş ayarlar” seçenekleri arasında aşağıya doğru geldiğinizde resimde de göreceğiniz üzere “Arama motorunu değiştir” butonunu göreceksiniz. Tıklayın.

microsoft-edge-arama-motoru-degistirme-1

Daha sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Bu pencerede “Google” yada istediğiniz diğer seçeneklerden birisini seçin ve “Varsayılan olarak ayarla” deyin. Hepsi bu kadar. Artık arama motorunu Google oldu.

microsoft-edge-arama-motoru-degistirme-2

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here