Meet İle İnternetten Video Konferans Yapma (Resimli Anlatım)

0

Google Meet İle Online Video Konferans

Google tarafından yeni bir video konferans uygulaması tanıtıldı. Meet ismi verilen bu yeni servis sayesinde online bir şekilde arkadaşlarınızla video konferans görüşmeleri yapabileceksiniz. Şuan için sadece web tarayıcı üzerinden kullanılan servis, yakında hem iOS hemde Android üzerinden de aktif hale gelecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Meet servisi özellikle iş dünyasına yönelik bir servis olsa da herkes tarafından kullanılabiliyor. Hem Google Takvim hemde Gmail ile senkronize edebiliyorsunuz.

Meet ile hem görüntü aramalar hemde sesli aramalar yapabiliyorsunuz. meet.google.comadresine girdiğinizde karşınıza gelen sayfada önceden oluşturulmuş video konferansına katılmanız isteniyor. Ancak kendiniz de yeni bir video görüşmesi başlatabiliyorsunuz.

Video Arama Nasıl Yapılır?

İlk olarak https://meet.google.com/ adresine girin.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra “Toplantı Kodu Kullan” alanına tıklayın ve buraya rastgele bir kod yazın ve “Katıl” deyin.

meet video konferans yapma

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Bu ekranda “Yeni bir video görüşmesi başlat” butonuna tıklayın.

meet video konferans yapma 2

Bu defa karşınıza aşağıdaki gibi ekran gelecek. Bu ekranda üst kısımda yer alan “Kişi Davet Et” butonuna tıklayın.

meet video konferans yapma 3

Daha sonra aşağıdaki gibi kişi davet edebileceğiniz bir pencere çıkacak. Bu pencereden dilerseniz istediğiniz kişinin Gmail adresini yazarak davet edebilir, dilerseniz de “Paylaşmak için bağlantıyı kopyala” butonu ile video konferans bağlantı linki kopyalayıp arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. İstediğiniz Gmail adreslerini yazıp “Davet Et” diyerek kişileri video konferansa davet edebilirsiniz.

meet video konferans yapma 4

 

Meet ile 30 kişiye kadar HD kalitesinde video konferans yapmanızı sağlıyor. Ayrıca giden ve gelen video kalitesini de belirlemenize imkan tanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here