Kötü Yazarlara Yardımcı Olacak Yeni Word Düzenleyici Bölümü Geldi

0

Kötü Yazarlara Yardımcı Olacak Yeni Word Düzenleyici Bölümü Geldi

Microsoft Word’de yazıyorsanız Microsoft’un Office blogunda yayınlanan bir yazıya göre sonunda dilbilgisini genişletecek yeni bir Düzenleyici bölmesini ve uygulamanın mevcut Yazım ve Dilbilgisi bölmesinde yazma önerilerini görmeyi bekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Word Düzenleyici bölmesi geçerli Yazım ve Dilbilgisi bölmesinin yerini alacak ve işlevselliği benzer olsa da Düzenleyici bölmesi yazınızı kolaylaştırmak ve geliştirmek için ek ipuçları sunacak.

< Microsoft; “Yeni Düzenleyici bölmesi size gelişmiş yazım, dilbilgisi ve yazma stili önerileri hakkında ek bilgi verir. Ayrıca tüm belgenizi taramanızı kolaylaştırır. Bu deneyim, Yazım ve Dilbilgisi bölmesinin yerini alır ve görme engelliler için erişilebilir olması için kapsamlı tasarım en iyi uygulamalarını içerir.” >

Kötü yazarlara yardımcı olacak yeni Word Düzenleyici bölümü geldi
Kötü yazarlara yardımcı olacak yeni Word Düzenleyici bölümü geldi

Yakında Tüm Word Sürümlerinde

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni özellik şu anda yalnızca Windows masaüstlerinde bulunan Word, Office 365 Office Insider Fast’deki kullanıcılar için geçerlidir. Ancak Microsoft gelecekteki Windows ve Mac kullanıcıları için bu özelliği tüm Word 2016’ya resmen getirecek. Düzenleyici özelliğinin kendisi yeni değil ve şu anda Word ve Windows için Mac 2016’da kullanıma sunulmuş durumda.

Günümüzde Düzenleyici özelliği belgelerde, kelimelerin veya ifadelerin altındaki ekranda görünen renkli çizgiler (kırmızı, mavi veya altın) aracılığıyla yazım, dilbilgisi ve yazma ipuçları sunmakta. Kullanıcılar daha sonra uygulamanın önerisini görmek için altı çizili kelimeleri sağ tıklamaktalar. Gelecek Düzenleyici bölmesi olası bir yazım, dilbilgisi ve yazım iyileştirmeleri için belgenin tamamını taramak için daha hızlı bir yol sağlayacak. Şirketin Office destek web sitesinde Microsoft Word’un Düzenleyici işlevi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here