Kaydolmadan Tarayıcıdan Skype Görüşmeleri Yapmak (Resimli Anlatım)

0

Skype Yüklemeden Mesajlaşın ve Arayın

Skype ile şimdiye kadar mesajlaşmak, sesli ve görüntülü aramalar yapmak için kaydolmanız gerekmekteydi. Ancak Skype’ın yeni özelliği sayesinde hiçbir program indirmeden ve kaydolmadan direk tarayıcı üzerinden Skype görüşmeleri yapabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bir Skype programı indirmiyor ve e-posta yada telefon numarası gibi bir yolla kayıt olmuyor ve çevrimiçi bir şekilde direk tarayıcınız üzerinde arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyorsunuz. Şimdi hesap açmadan ve programsız Skype nasıl kullanılır  anlatacağız.

Adım 1: İlk önce Skype ana sayfasına gidin (https://www.skype.com/tr/)

Sponsorlu Bağlantılar

Adım 2: Aşağıdaki resimdeki gibi “Bir Görüşme Başlatın” butonuna tıklayın.

skype-tarayici-uzerinden-sohbet-1

Adım 3: Bu adımda aşağıdaki ekran karşınıza gelecek ve bu ekrana kendiniz için bir kullanıcı adı yazmanız istenecek. Biz “Windows10um.com” yazarak “Bir görüşme başlatın” butonuna tıkladık.

skype-tarayici-uzerinden-sohbet-2

Adım 4: Görüşmeyi başlattığınızda aşağıdaki Skype penceresi karşınıza gelecek. Bu pencerede aşağıdaki resimde işaretlediğimiz alanda göreceğiniz üzere size bir bağlantı sunuluyor. Bu “Bağlantıyı kopyala” seçeneğine tıklayarak bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderiyorsunuz ve arkadaşlarınız bu bağlantıya tıklayarak sizinle sohbete başlıyor.

skype-tarayici-uzerinden-sohbet-3

Adım 5: Bu adımda ise sohbete başladığınız kişileri nasıl sesli ve görüntülü arayacağınızı göstereceğiz. Sohbete başladığınızda aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere sol menüde ve sağ üst köşede yer alan seçeneklerden hem sesli hemde görüntülü aramalar yapabiliyorsunuz.

skype-tarayici-uzerinden-sohbet-4

Adım 6: Görüntülü yada sesli arama yapmak istediğiniz ise küçük bir eklentiyi indirip tarayıcınıza kurmanız istenecek.

skype-tarayici-uzerinden-sohbet-5

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here