Kalite Kaybı Olmadan Video Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır? Simple Video Compressor İndir

0

Video dosyaları genelde büyüktür ve bilgisayarda çok yer kaplarlar. Daha önemlisi, eğer video dosyası kameradan olduğu gibi alınmışsa, daha da büyük bir boyuta sahip olabilir. Video dosyaları bir dereceye kadar sıkıştırılabilir. Ancak videoları sıkıştırırsanız kaliteyi kaybedersiniz. Sıkıştırma ve kalite arasında mükemmel bir denge bulmak, çoğu zaman istenen şeydir.

Sponsorlu Bağlantılar

Simple Video Compressor Nasıl Kullanıır

Adından da anlaşılacağı gibi, programın kendisi ve kullanımı çok basittir. Basit kullanıcı arayüzü ve anlaşılması kolay işlemler sunar. Bu programa bağışta bulunabilirsiniz, kurulum sırasında bazı sponsorlu içerik yüklemenizi isteyebilir fakat bunları atlayabilirsiniz.

Programa sıkıştırmak istediğiniz videoları eklemeniz gerekir. Birden fazla video veya bir klasör ekleyebilirsiniz. Ayrıca, videoları bir metin, CSV veya bir excel dosyası kullanarak içe aktarabilirsiniz. Bu özellik, video dosyalarını bir metin dosyasında zaten dizine eklediyseniz size yardımcı olabilir.

Boyutu Küçültmek için Videoları Sıkıştırın

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gereksinimlerinize bağlı olarak sıkıştırma modunu seçebilirsiniz. 12 seviyeli kaydırıcı, bir sıkıştırma ve kalite kombinasyonunu seçmek için ayarlanabilir. Alternatif olarak, sıkıştırma seviyesini seçmek için açılır listeyi de kullanabilirsiniz. Unutmayın, daha fazla sıkıştırma düzeyi, kaliteyi düşürür.

Video Boyutu‘ açılır menüsü videoların mutlak yüzdesini belirterek yeniden boyutlandırmanızı sağlar. Videolarınızı sosyal medyaya veya diğer platformlara yüklemek isterseniz videolarınızı kolayca boyutlandırabilirsiniz.

Sıkıştırma düzeyini ayarlamayı bitirdiğinizde, sıkıştırmayı başlatmak için F6‘ya veya ‘Videoları Sıkıştır‘ düğmesine basabilirsiniz. Sıkıştırma seviyesine bağlı olarak sıkıştırma daha uzun sürebilir. İlerleme çubuğu size toplam ilerleme hakkında bir fikir verir ve program da tamamlanana kadar kalan süreyi gösterecektir. Videoları sıkıştırmayı duraklatabilir ve istediğiniz zaman yeniden başlatabilirsiniz.

Araç aynı zamanda Windows Gezgini‘nin sağ tıklama menüsüne de entegre olmaktadır. Bir videoyu sağ tıklatıp ‘Simple Video Compressor ile Sıkıştır seçeneğini seçebilirsiniz. Seçilen dosya için sıkıştırma işlemi başlayacaktır.

Simple Video Compressor aynı zamanda farklı videoları birleştirmek için de kullanılabilir. Tek yapmanız gereken, dosyaları birleştirme iletişim kutusunu açın ve eklenecek dosyaları seçin.

Dosya sıkıştırması tamamlandıktan sonra yapılması gereken bir işlemi de seçebilirsiniz. Program; Kapatma, Uyku, Oturumu Kapatma, Çıktıyı Keşfetme vb. gibi çeşitli işlemleri sunar.

Birden fazla videoyu sıkıştırmak istiyorsanız Simple Video Compressor programının bilgisayarınızda olması gerekir. Görevini çok iyi yapar ve işi bitirir.

Simple Video Compressor Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here