İnternet’te Herhangi Bir Boyutta Ücretsiz ve Güvenli Dosya Paylaşım Programı – OnionShare İndir

0

Ücretsiz ve Güvenli Dosya Paylaşım Programı

İnternet’e önemli dosyaları aktarmadan önce bir çeşit şifreleme yapmamız her zaman için en iyisidir. Dosyalarınızı güvende tutmak istiyorsanız bu gereklidir. Herkesin İnternet güvenliğini ciddiye alma eğilimi maalesef yoktur ve siz bu durumu ciddiye alıyorsanız, önemli dosyaları İnternet üzerinden paylaşmadan önce iki kez düşünmenizi öneririz. Bir şifreleme yöntemine sahip olmayan herhangi bir hizmetin önlenmesi gerekir, çünkü şirketler, bilgisayar korsanları, hükümet bilgilerinize ve dosyalarınıza erişebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Açık kaynak aracı olan OnionShare, herhangi bir boyuttaki bir dosyayı güvenli ve anonim bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır.

OnionShare

OnionShare, dosyaların web üzerinde güvenli bir şekilde paylaşılması için harika bir açık kaynak kodlu bir araçtır. Bununla birlikte, kullanıcılar herhangi bir boyuttaki dosyaları paylaşabilir. Program tamamen ücretsizdir.

OnionShare Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcı bir dosya ekledikten sonra, program eklenmiş dosyayı indirmek için diğer kişinin kullanacağı benzersiz bir URL oluşturur. Ayrıca, program web’deki herhangi bir sunucunun kurulumunu gerektirmez, bu yüzden endişelenmeyin, işlerin üstesinden gelmek zor değildir.

OnionShare ile ilgili en önemli şeylerden biri, kullanıcıların sağ alt köşedeki koyu düğmeyle Ayarlar alanına erişebilmeleri. Buradan, programı ilk tam indirme işleminden sonra dosya paylaşımını durdurmak için yapılandırabilirsiniz.

Bu, yalnızca bir kişinin bir dosyaya erişebilmesini sağlar. Bu nedenle, söz konusu URL kendini herkese açık arenada bulursa, dosyanız ele geçirilmez.

Tor Browser Gerekli

OnionShare’den bir dosya indirmek isteyen herkesin Tor Browser (https://www.torproject.org/dist/torbrowser/8.0.4/torbrowser-install-8.0.4_tr.exe linki ile indirebilirsiniz.) indirmesi ve kulanması gerektiğini öğrendikten sonra işler daha da ilginçleşti. Bazıları için, bu rotaya gitmek muhtemelen çok uzaklara gidiyor, ama bizim bakış açımızdan, web’deki güvenlik kolaylıktan daha önemlidir.

Dosyaları göndermek için OnionShare kullanıyorsanız, program başlatılmadan önce Tor Browser’ın yüklü ve etkin olmasını da unutmayın.

OnionShare’nin Tor’a nasıl bağlandığını değiştirmek bile mümkündür. Sadece Ayarlar alanını ziyaret edin ve mevcut tüm seçenekler için sağ üst köşedeki bölüme bakın. Daha iyi kullanılabilirlik için varsayılan seçeneğe bağlı kalmanızı tavsiye ediyorum.

OnionShare, Stealth olarak bilinen tabloya harika bir özellik katar. Temel olarak, daha güvenli bir hizmet sağlar, ancak aynı zamanda diğer tarafın bağlantı kurmasını zorlaştırabilir.

Genel olarak, bu, İnternet’te dosyaları paylaşırken gelişmiş güvenlik isteyen herkes için kaliteli bir programdır.

OnionShare İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here