Internet Explorer 7’de Menü Çubuğu Nasıl Gösterilir? IE7 Araç Çubuğu Geri Getirme ve Sabitleme

0

Windows Vista‘da varsayılan tarayıcı olan ve Windows XP‘de bir yükseltme seçeneği olan Internet Explorer 7‘yi ilk başlattığınızda, tarayıcı pencerenizden bir anahtar bileşenin eksik olduğunu fark edebilirsiniz. Bu eksiklik; Dosya, Düzenle, Yer İşaretleri gibi seçenekler içeren tanıdık menü çubuğu. Tarayıcının eski sürümlerinde, menü çubuğu varsayılan olarak görüntülenir. Menü çubuğunu yalnızca birkaç kolay adımda görüntülemek için IE7‘yi ayarlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

IE7 Menü Çubuğunu Görünecek Şekilde Ayarlama

Internet Explorer tarayıcısını açın ve IE7’yi kullandığınızda menü çubuğunu görüntülenecek şekilde ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki Araçlar menüsünü tıklayın.
  2. Açılır menü görüntülendiğinde, Menü Çubuğunu seçin. Şimdi tarayıcı penceresinin araç çubuğu bölümünde görüntülenen menü çubuğunu görmelisiniz.
  3. Menü çubuğunu gizlemek için bu adımları tekrarlayın.
  4. Bir web sayfasının herhangi bir boş alanına tıklayın. Tanıdık menü çubuğunu görüntülemek için menüdeki Menü Çubuğunu tıklayın.

IE7’yi Tam Ekran Modunda Çalıştırma

Internet Explorer’ı tam ekran modunda çalıştırırsanız, menü çubuğu etkin olsa da görünmez. Adres çubuğu, fare imlecinizi ekranın üstünde taşımadığınız sürece tam ekran modunda görünmez. Tam ekran modundan normal moda geçiş yapmak için F11 tuşuna basmanız yeterlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here