HiBit System Information İndir – Windows PC Donanım ve Yazılım Bilgilerini Görüntüleme Nasıl Yapılır?

0

Bilgisayarınız hakkında eksiksiz donanım bilgisi mi arıyorsunuz? Uzmanlardan destek almaya yönelik ilk adım, bilgisayarınız hakkında donanım bilgisi sağlamayı içerir. Veya sadece bilgisayarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için meraklı olabilirsiniz. Ayrıca, sistem bilgilerinizi, bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz programların çoğunun sistem gereksinimleri ile karşılaştırmak için kullanabilirsiniz. HiBit System Information adı verilen ücretsiz yazılım, bilgisayarınız ve bağlı aygıtlarınız hakkında eksiksiz bir sistem bilgisi edinmenizi sağlar. Windows bazı yerleşik Sistem Bilgisi Araçları’na sahipken, böyle ücretsiz yazılımlar size daha ayrıntılı bilgi verir.

Sponsorlu Bağlantılar

HiBit System Information temel olarak bilgisayarınızın donanım ve yazılım bilgilerini kullanıcılarla paylaşmak içindir. Bu paylaşım teknik destek, yükseltme önerileri veya başka herhangi bir nedenden dolayı olabilir. Program, bağlı donanım ve aygıtlar hakkında mevcut her bilgiyi elde etmeye çalışıyor. HiBit System Information tarafından toplanan bilgilerin detaylarını ve derinliğini gördükten sonra şaşkına dönebilirsiniz.

Araç hem bilgisayara yüklenmek için hem de taşınabilir formatta mevcuttur. Taşınabilir sürümü USB sürücünüze yükleyebilir ve istediğiniz herhangi bir sistem üzerinde çalıştırabilirsiniz. Sistem bilgilerini elde etmek basittir. Tek yapmanız gereken aracı çalıştırıp birkaç saniye beklemek.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm bilgiler yüklendikten sonra, gezinmek ve farklı kategorilere gitmek için sekmeleri kullanabilirsiniz. Özet sekmesi, bilgisayarınızla ilgili bazı genel (en yaygın) ayrıntıları barındırır. İşlemci, Grafik, Depolama, vb. gibi donanım bileşenlerinin çoğunu görüntüleyebilir ve ayrıca yüklü işletim sistemi ve sürümü, mimarisi vb. ile ilgili bazı genel bilgileri görebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için Donanım ve Yazılım sekmesine geçebilirsiniz. Donanım sekmesine gelince, her biri bir donanım bileşene karşılık gelen birçok alt sekme bulunur.

  • İşlemci: İsim, Üretici, Saat Hızı, İşlemci Kimliği, Çekirdek sayısı gibi ayrıntıların çoğu mevcuttur.
  • RAM: Kurulu bellek ve maksimum kapasiteyi görüntüleyebilirsiniz. Bunun dışında, bellek yuvalarının nasıl kullanılacağını da görebilirsiniz.
  • Anakart: Seri numarası gibi en yaygın ayrıntılar sistem bağlantı noktalarının bir listesi ile birlikte sunulmaktadır.
  • BIOS: Şimdiye kadar ihtiyacınız olan en önemli donanım bilgisidir. Program, BIOS tarafından desteklenen özelliklerin ve özelliklerin çoğuyla birlikte bazı temel ayrıntıları görüntüler.
  • Ekran: Bu sekme, sisteminizde bulunan tüm ekran bağdaştırıcıları hakkındaki ayrıntıları görüntülemenizi sağlar. Bağdaştırıcılar arasında geçiş yapmak için açılır listeyi kullanabilirsiniz.
  • Depolama: Cihaz serisi, toplam kapasite, arayüz tipi vb. gibi bilgileri görüntülemenizi sağlar.
  • Yazıcılar: Bağlanan tüm yazıcılarla ilgili ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz. Bağlı bir yazıcınız yoksa bile, OneNote ve Microsoft Print gibi uygulamalar tarafından sağlanan sanal yazıcılarla ilgili ayrıntıları PDF’ye görüntüleyebilirsiniz.
  • Ağ: IP Adresi, MAC Adresi, hız ve üreticinin ayrıntılarını görüntülemenizi sağlar.
  • Diğerleri: Bu sekme, bilgisayarınıza bağlı ses aygıtları, klavye ve işaretleme aygıtlarıyla ilgili bazı temel bilgileri içerir.

Benzer şekilde, bilgisayarınızın yazılım bileşenleriyle ilgili ayrıntıları görmek için Yazılımlar sekmesine gidebilirsiniz. HiBit System Information, işletim sistemi, çalışan işlemler ve hizmetler, kurulu programlar, başlatma ve güvenlik bilgileri ile ilgili ayrıntıları görüntüleyebilir.

HiBit System Information programının en umut verici bir diğer özelliği de İhracat özelliğidir. E-posta üzerinden kolaylıkla paylaşılabilmesi için tüm bilgileri HTML formatında seçerek verebilirsiniz. Google Chrome’daki raporu açarken bir takım sorunlar yaşadım, ancak diğer tüm tarayıcılar için iyi sonuç verdi.

HiBit System Information, bilgisayarınızdaki donanım ve yazılım ile ilgili bilgi toplamak için mükemmel bir araçtır. Artık destek ekibinize kolayca başvurabilir, böylece size donanım sorunları için etkili bir şekilde yardımcı olabilirler.

HiBit System Information İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here