Herkesten Gizli Facebook Profil Resmi Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

1

Facebook Profil Resmini her değiştirdiğinizde, tüm arkadaşlara bildirim gider. Fakat Facebook arkadaşlarınızın herhangi birisinin haberi olmadan Facebook Profil Resmini değiştirmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler çok basit.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda, herkesten gizli Facebook Profil Resminin nasıl değiştirileceğini göreceğiz. Arkadaşlarınıza bildirim göndermeden Facebook Kapak Fotoğrafını da değiştirmek için aynı yolu izleyebilirsiniz.

Herkesten Gizli Facebook Profil Resmi Değiştirme

Fotoğrafı yükledikten sonra profil resmi olarak ayarlarsanız “Genel” olarak ayarlanır ve Facebook hesabınızda arkadaş olmadığınız tüm kullanıcılar bile profil resminizi görebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi, başkalarını profil resmi değişikliğiniz hakkında bilgilendirmek istemediğinizi varsayalım. Böyle bir durumda önce Facebook hesabınıza giriş yapın ve farenizi mevcut profil resminizin üzerine getirin.

Profil Resmini Güncelle adı verilen bir seçenek göreceksiniz. Üstüne tıklayın. Fotoğrafı Facebook’a zaten yüklediyseniz, mevcut görüntülerden seçin. Resmi yüklemeniz gerekirse, Fotoğraf Yükle düğmesini tıklayın ve yeni resmi yükleyin. Yükledikten sonra, ekran seçeneğini izleyerek profil resminiz olarak ayarlayın.

Şu ana kadar yaptığınız her şey Facebook arkadaşlarınızla otomatik olarak paylaşılacak. Herkese bildirim olarak gidecek.

Bu güncelleştirmeyi herkese açık olarak göstermek istemiyorsanız veya arkadaşlarınıza bildirim gitmeden Facebook profil resmini değiştirmek istiyorsanız, bu güncelleştirmeyi “Özel” hale getirmeniz gerekir.

  1. Bunun için, paylaştığınız profil resmine yukarıdaki ekran görüntüsü gibi girin ve Düzenle seçeneğini seçin.
  2. Düzenle dedikten sonra karşınıza gelen “Herkese Açık” seçeneğine tıklayın.
  3. En alttaki Daha Fazla butonuna tıklayın.
  4. Karşınıza gelen “Sadece Ben” seçeneğine tıklayın.

Bu kadar! Artık sizden başka hiç kimsenin profil resmi güncellemesinden haberi olmayacak..

Aynı yöntem ile Kapak Fotoğrafını da özel olarak değiştirebileceğinizi lütfen unutmayın. Üstelik, kitlesel etkileşimlere sahip bir sayfanız varsa veya bir durum yüklendikten sonra insanların birkaç saniye içinde beğenmeye ve başkalarına başlamasına izin verilmişse, bu yöntem çok etkili olmayabilir. Çok fazla vakit harcamadan gizliliği hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

  1. Peki bu şekilde ayarladiktan sonra bir süre geçince diyelim ki bir hafta, sadece ben yerine arkadaşlar dediğimizde yine herkese bildirim gider mi yoksa zaman tünelinde eskidiği için görülmez mi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here