Google Görsel Arama Sonuçlarında Resmi Görüntüle Seçeneğini Geri Getirme: Resmi Görüntüle Chrome Eklentisi

0

Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarının “Resmi Görüntüle” eklentisi, Google’ın bazı nedenlerden dolayı kaldırdığı Google Görseller aramasında ki “Resmi Görüntüle” seçeneğini görünür hale getirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojik gelişmeler ve dijital devrim sayesinde dünya, benzeri görülmemiş bir hızla değişiyor. İnternet, önemli bir bilgi kaynağı ve dijital hayatın merkezi haline gelmiştir. Hazır fotoğrafların tedarikçisi olan Getty, Google’da bulunan görsel arama sonuçlarındaki Resmi Görüntüle işlevinin şirkete zarar verdiğini düşünerek Google’a karşı bir şikayette bulundu. İnternet servislerinin ve elektronik iletişimlerin uygun kullanımı için kurallara uymayı kabul eden Google, Görseller bölümündeki ‘Resmi Görüntüle‘ seçeneğini kaldırdı.

Neyse ki geliştiriciler, kullanıcıların Google’daki ‘Resmi Görüntüle’ düğmesine erişim için olanak tanıyan bir çözüm buldu.

Google’da Resmi Görüntüle Seçeneğini Geri Getirme

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kullanıcının yapması gereken tek şey Google Web Mağazası sayfasını ziyaret ederek ‘Resmi Görüntüle‘ isimli Chrome eklentisini yüklemektir.

Uzantıyı Google Chrome tarayıcınıza eklemek için sağ üst köşede bulunan “Chrome’a Ekle” butonuna basın.

Ardından, Google da bir resim arayın. Bir resme tıkladıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz gibi Resmi Görüntüle düğmesinin çıktığını göreceksiniz. Git ve Paylaş seçeneklerinin arasında bir de Resmi Görüntüle seçeneği gelmiş oldu. Resmi Görüntüle seçeneğine tıklayarak sadece fotoğrafı görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here