Google Chrome Tarayıcısı İçin En İyi 5 Not Tutma Eklentisi (Web Clipper)

0

Herhangi bir projenin en önemli yönü, fikri bir arada tutan araştırmadır. Araştırma çalışmalarının çoğu şu günlerde İnternet’e kaymışken, bulguları farklı kaynaklardan organize etmek güçleşti. Ancak, ‘Web Clippers‘ adı verilen not tutma eklentileri, bu sorunu çözmeye çalışmaktadır. Web Clippers, İnternet’te gezinirken karşılaşabileceğiniz önemli herhangi bir şeyi not alıp saklamayı kolaylaştırır. Bu eklentiler, topladığınız bilgileri kolayca saklamayı ve paylaşmayı kolaylaştırır. Bu yazımızda, Google Chrome için en iyi 5 notu tutma eklentilerini inceledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome için En İyi Web Not Tutma Eklentileri

1. OneNote Web Clipper

Windows işletim sisteminde Microsoft Office ürünlerini çok kullanıyorsanız, sizin için en uygun olan budur. OneNote Web Clipper ile kolayca not alabilir ve bunları doğrudan OneNote dizüstü bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Notlar daha sonra herhangi bir cihazda görüntülenebilir, düzenlenebilir ve bunları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. OneNote Web Clipper, Windows ve diğer Office ürünlerine kesintisiz entegrasyon sağladığı için diğer not tutma eklentilerine göre daha avantajlıdır. Kırpma aracı, tüm web sayfasını dört farklı modda silmenizi sağlar. Sayfayı olduğu gibi kaydedebilir veya kaydedilecek bir bölge seçebilirsiniz. Ayrıca kaydetmeden önce notların içeriğini düzenleyebileceğiniz ‘Makale‘ moduna geçebilirsiniz. OneNote Web Clipper’ı kullanmak için bilgisayara Microsoft Hesabı ile giriş yapmalısınız.

OneNote Web Clipper Ücretsiz İndir

2. Evernote Web Clipper

Sponsorlu Bağlantılar

Evernote, en popüler ve en çok kullanılan not tutma eklentilerinden biridir. Harika özellikler ve olağanüstü bir senkronizasyon deneyimi sunar. Evernote uygulaması tüm platformlarda bulunur ve notlarınıza kolayca erişebilirsiniz. Evernote ayrıca dizüstü bilgisayarlarda da çalışıyor. İstediğiniz kadar not oluşturabilirsiniz. Web not tutma eklentisi, pek çok modda not tutabilir. Makale modu, kenar çubuğu ve üstbilgiler içermeksizin web sayfasının yazıya ait ana bölümünü çıkarmanıza olanak tanır. Basitleştirilmiş Makale modu, metnin web sayfasından çıkarılmasını sağlar. Ve ekran görüntüsü modu, belirli bir alanı yakalamanıza ve bir resim olarak kaydetmenize olanak tanır. Evernote Web Clipper, ekran görüntüleri için ek açıklama özellikleri ile birlikte gelir.

Evernote Web Clipper Tanıtım Videosu

Evernote Web Clipper Ücretsiz İndir

3. Notebook Web Clipper

Notebook, Zoho tarafından sunulan bir not tutma eklentisidir. Zoho ile şirket e-postanız varsa, doğrudan web tarayıcınızdan not almak için bu uzantıyı kullanmaya başlayabilirsiniz. Notlar oluşturabilir ve not tutmaya başlayabilirsiniz. Notebook Web Clipper, metin tabanlı notları ve ekran görüntülerini destekler. Ek açıklamaları desteklemez ve not alma deneyimi, Evernote veya OneNote kadar iyi değildir. Bunun dışında, notlar cihazlarda senkronize edilebilir ve uygulama Android ve iOS gibi platformlarda da kullanılabilir.

Notebook Web Clipper Tanıtım Videosu

Notebook Web Clipper Ücretsiz İndir

4. Diigo

Diigo, notları bulut depolamaya kaydetmenizi sağlayan not tutma eklentisidir. Ekiplerin ek açıklamalarını paylaşmasını ve ortak çalışmasını kolaylaştırıyor. Diigo ile herhangi bir web sayfasına, PDF dosyasına veya bir ekran görüntüsüne açıklama yapabilirsiniz. Web sayfasında vurgulama yapabilir veya yapışkan notlar ekleyebilirsiniz. Tüm bu açıklamalar bulut depolamaya kaydedilebilir ve daha sonra erişilebilir. Geleneksel bir web not tutma gibi not tutmayı sağlayan Outliner adlı bir özellik var. Diigo şimdiye kadar karşılaştığım en sezgisel ve yenilikçi not tutma eklentisi oldu.

Diigo Tanıtım Videosu

Diigo Ücretsiz İndir

5. Google Keep

Google Keep, çok basit bir not alma uygulamasıdır. Chrome uzantısı, bazı bilgilere hızlı bir şekilde girmenizi ve Keep hesabınıza kaydetmenizi sağlar. Notlarınızı kaydetmek için basit bir tıklamayla bu eklenti kullanışlı olabilir. Bu uzantıyı kullanarak not almak, diğer uygulamalardan çok daha az zamanınızı alır, ancak resim ve ekran görüntüleri gibi bazı temel özelliklerden yoksun kalırsınız.

Google Keep Ücretsiz İndir

Yukarıdaki eklentiler sizler için derlediğimiz en iyi Chrome not tutma uygulamalarıydı. Bu uzantılar yalnızca araştırmalarınızı yapmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda toplamakta olduğunuz bilgilerin derlenmesini kolaylaştırır. Büyük bir proje üzerinde çalışıyorsanız ve belirli bir konu için bir çok web sitesine göz atmanız gerekiyorsa, Evernote’u kullanmanızı öneririm. Ancak genellikle kısa notlar alacaksanız Diigo  veya Google Keep‘i tavsiye ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here