Firefox Yeni Sekme Tercihleri Windows 10 PC’de Nasıl Ayarlanır? (Resimli Anlatım)

0

Mozilla Firefox web tarayıcısı, Windows 10/8/7 PC’nizde Yeni sekmesini özelleştirmenize ve yapılandırmanıza olanak tanıyan çeşitli seçenekler sunar. Burada çeşitli seçenekleri göreceğiz ve ayrıca Yeni Sekme Araçları addonuna göz atacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox’un Yeni Sekme Tercihleri

Firefox tarayıcısında yeni bir sekme açtığınızda varsayılan olarak en sık ziyaret edilen siteleri görüntüler. Bununla birlikte, bu ayarları kolayca değiştirebilirsiniz. Aşağıda verilen basit adımları uygulamanız yeterlidir ve kendi tercihlerinize göre ayarları yapabilirsiniz.

En Popüler Web Siteleri düzenleme

Yeni sekmenizde gösterilen en iyi web sitelerini birkaç basit tıklamayla düzenleyebilirsiniz. Farenizi, en iyi siteler sütununun sağ üst köşesinin üzerine getirin, bir Düzenle sekmesi görürsünüz. Düzenle sekmesini tıklayın; herhangi bir web sitesini ekleyebilir, düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Burada herhangi bir web sitesini silme veya düzenleme için seçenekler görürsünüz. Sık kullandığınız web siteleri buraya eklemek için aşağıdaki Ekle düğmesine tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Daha Az Göster sekmesinden Daha Fazla veya Daha Az Web Sitelerini Göster seçeneklerini seçebilirsiniz. Ayrıca, Yeni Sekme Tercihlerini de vurgulamalar, snippet’ler, arama vb. gibi seçeneklerle düzenleyebilirsiniz. Fareyi üst siteler sütununun sağ üst köşesine getirerek Düzenle sekmesine gidin.

Buradan, görmek istediğiniz şeyin yeni sekme sayfanızda ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Pocket Ayarları

Pocket, İnternet’te en iyi hikayeleri Yeni Sekme sayfanızda görüntüler. Bu hikayeleri yeni bir sekmede açabilir, daha sonra okumak üzere kaydedebilir veya onları kaldırabilirsiniz.

Sadece bir hikayenin üzerine gelin ve bunları kaydedin, kaldırın veya yeni bir sekmede açın. Kullanmak için Pocket’e giriş yapmanız gerektiğini unutmayın. Google hesabınızdan veya Firefox hesabınızdan giriş yapabilirsiniz.

Vurgulamalar

Vurgulamalar sekmesi, yakın zamanda ziyaret ettiğiniz veya yer imlerine eklediğiniz siteleri gösterir. Hem yer imi hem de yakın zamanda ziyaret edilen web siteleri farklı olarak işaretlenmiştir. Herhangi bir kare üzerine gelin, üç noktayı tıklayın; bunu yer iminden kaldırın, Pocket’e ekleyin, geçmişten silin veya yeni bir pencerede açın.

Yeni Sekme Araçları: Firefox Addon

Firefox’un yeni sekmesi oldukça özelleştirilebilir olsa da bu yeni eklentiyi, Firefox özelliklerinden daha fazla yararlanmak için kullanabilirsiniz. Firefox Addon, yeni bir arka plan görüntüsü ekleyerek, yeni başlıklar ve görüntüler ayarlar, son kapatılan sekmeleri kontrol eder ve daha pek çok şey yaparak yeni sekme sayfasını daha fazla özelleştirmeye yardımcı olur.

Firefox Addon İndir

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here