Facebook Hesabım Kapatıldı, Devre Dışı Bırakıldı Ne Yapmalıyım? Facebook Hesabı Kurtarma

3

Facebook hesabınız sizin için önemlidir, ancak devre dışı bırakılabilir. Facebook hesabınızın devre dışı bırakıldığı veya kilitlendiği bir zaman ne ne yapmanız gerektiğini merak edeceksiniz. Facebook hesabınız siz veya başka biri tarafından devre dışı bırakıldıysa, devre dışı bırakılmış bir Facebook Hesabını nasıl kurtarıp yeniden etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Devre Dışı Bırakılan Facebook Hesabını Kurtarın

Hesabınız Facebook tarafından devre dışı bırakıldıysa, şirkete bir itiraz göndermeniz gerekir. Hesabınızın devre dışı bırakılmasının nedenine bağlı olarak, Facebook’un tekrar eski haline getiremeyeceğini unutmayın. Tek seçenek, yeni bir hesap oluşturmak ve eskisini unutmaktır.

Facebook profilini tamamen sildikten sonra kalıcı silme işleminden kurtarmak istiyorsanız ilk 14 gün içinde giriş yaptığınızdan emin olun. 14 gün geçtikten sonra tekrar eski haline getirmenin başka yolu olmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

E-posta adresinizi ve şifrenizi girerek Facebook hesabınıza giriş yapın. Hesabınız silinmek üzere ayarlandıysa, Silme İşlemi İptal Etmeyi veya Silmeyi Onaylayı isteyen bir bildirim göreceksiniz.

Profilinizi kalıcı olarak silme işleminden kurtarmak için silme işlemini iptal düğmesine tıklayın. Profiliniz daha önce olduğu gibi eski haline getirilir.

Hesap Facebook Tarafından Devre Dışı Bırakıldı

Hesabınız Facebook tarafından devre dışı bırakıldıysa, giriş yapmayı denediğinizde özel bir mesaj görürsünüz. Facebook, aşağıdaki nedenlerle hesapları devre dışı bırakır:

  1. Sahte bir isim kullanma
  2. Başkasını taklit etme
  3. Facebook Şartlarına uymayan içerik yayınlama
  4. Topluluk Standartlarını ihlal ederek Facebook’ta izin verilmeyen davranışlar
  5. Taciz, reklam, tanıtım, buluşma veya diğer işlemlere izin verilmeyen diğer kişilerle bağlantı kurmak.

Şimdi, Facebook tarafından cezalandırıldığınızı düşünüyorsanız, hesabınızın kilitli olup olmadığını kontrol etme vakti gelmiştir. Facebook’u ziyaret edin, ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Sosyal ağ hesabınızı devre dışı bıraktıysa, “Hesap devre dışı” ifadesini görmelisiniz. Bu ifade yok ise, itirazda bulunabilirsiniz. Hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, buraya tıklayarak Facebook’a bir itirazda bulunabilirsiniz.

İtiraz bölümü kimliğinizin resimli bir kopyasını gerektirecektir. Bu nedenle, hazırda bir tane olduğundan emin olun, Son olarak, “Ek bilgi” bölümünde itirazınızın ayrıntılarını ekleyin.

Şimdi arkanıza yaslanın ve hesabınızın normale dönmesi için Facebook’tan yanıt bekleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here