En Hızlı Mobil İnternet Operatörü Hangisi?

1

Mobil internette hızlıyız

Speedtest firması Türkiye’deki mobil operatörlerin internet hızlarını gösteren bir rapor hazırladı. İnternet hız testi firması olan Speedtest, ülkemizde en yaygın kullanılan Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone firmalarının internet hızlarını gösteren bir rapor paylaştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de 4.5’ye geçtikten sonra internet kullanımında büyük bir artış oldu. Mobil internet hızı konusunda da önemli bir yol kateden ülkemiz dünya genelinde 16. sırada yer aldı. Mobil internet hızı konusunda Amerika ve İsveç gibi gelişmiş ülkeleri de geride bırakmayı başardık. Ama kablolu internet konusunda 193 ülke arasından 81. sırada yer almamız içler acısı oldu.

Ayrıca bkz: En Hızlı İnternet Firması Hangisi?

En hızlı mobil operatörler

Sponsorlu Bağlantılar

Speedtest firmasının raporuna göre en hızlı mobil internet operatörleri şöyle;

  1. Turkcell
  2. Turk Telekom
  3. Vodafone

en-hizli-mobil-internet-operatoru

Aslında bu rapor bizi şaşırtmadı. Çünkü 4.5G ihalesinde en iyi bant aralığını da sırasıyla Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone satın almıştı.

İndirme hızı konusunda ve yükleme hızı konusunda Turkcell açık ara önde yer alırken Turk Telekom firması da Turkcell’in rakamlarına yakın sonuçlar sunuyor. Ancak Vodafone firması özellikle Turkcell’e kıyasla yarı  yarıya düşük hızlar sunduğu gerçek.

Ayrıca Adana ilimiz en hızlı hızlı internet hizmeti erilen ilimiz oldu. Ankara’daki hız 31,90 Mbps iken İzmir 29,96 Mbps olarak ölçüldü.

Sponsorlu Bağlantılar

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here