En Hızlı İnternet Firması Hangisi?

0

Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcıları

Ülkemizde internet sağlayıcısı olarak bir çok firma bulunuyor. En büyük ve en çok kullanılan internet sağlayıcı olarak Turk Telekom demek herhanle yanlış olmaz. Ancak Turkcell Superonline ve Uydunet gibi firmalarda büyük kullanıcı kitlesine sahip internet firmalarıdır. Peki Türkiye’de internet hizmeti sunan firmalar arasında en hızlısı hangisi?

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet hız testi yapmanıza olanak tanıyan Speedtest, Türkiye’deki internet kullanımı üzerine verileri paylaştı. Speedtest tarafından açıklanan raporda Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcı ve en hızlı mobil internet sağlayıcıları belli oldu.

Ayrıca bkz: En Hızlı Mobil İnternet Operatörü Hangisi?

İşte en iyi 5 firma

  1. Turkcell Superonline
  2. Uydunet
  3. Vodafone
  4. Turk Telekom
  5. D-Smart

en-hizli-internet-saglayicisi

Sponsorlu Bağlantılar

Speedtest tarafından hazırlanan rapora göre Türkiye’nin en hızlı internet firması Turkcell Superonline oldu. İkinci ise Uydunet firması oldu. Bu iki firma birbirine çok yakın indirme sonuçları verirken yükleme yani upload hızı konusunda Superonline firması açık ara önde. Üçüncü sırada ise Vodafone yer aldı. Dördüncü sırada Turk Telekom yer alırken beşinci sırada ise D-Smart yer aldı.

Türkiye’nin en çok kullanılan internet sağlayıcısı olan Turk Telekom‘un durumu ise içler acısı gözüküyor. Superonline ve Uydunet firmaları hem indirme hızlarından hemde yükleme hızlarında Turk Telekom’u ikiye katlamış gözüküyor.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here