Code 37 Hatası: Windows bu donanımın aygıt sürücüsünü başlatamıyor Nasıl Düzeltilir? (Resimli Anlatım)

0

Windows 10/8/7 Aygıt Yöneticisinde, “Windows bu donanımın aygıt sürücüsünü başlatamıyor” (Kod 37) hata iletisi görürseniz aşağıdaki çözümler sorunu gidermenize yardımcı olabilir. Bu hata mesajı, Sürücü Özelliklerinin açılır penceresinde görüntülenen Genel sekmesinde görünür.

Sponsorlu Bağlantılar

Aygıt Sürücüsü Hata Kodu 37, sürücünün DriverEntry yordamını yürüttüğünde bir hata vermesi nedeniyle bunun gerçekleştiğini belirtir.

Windows bu donanım için aygıt sürücüsünü başlatamıyor

Bu sorunu çözmek için, sorunlu aygıt sürücüsünü manuel olarak yeniden yüklemeniz gerekiyor.

1. Sürücüyü yeniden yükleyin

Sponsorlu Bağlantılar

Bu işlemi gerçekleştirmek için Aygıt Yöneticisini açın. Ardından, sorun oluşturan aygıt sürücüsünü tanımlayın. Cihazı kaldır seçeneğini seçin.

Cihazı fişten çıkarın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Cihazı takın. Artık cihazınızın bilgisayarınıza bağlı olduğunu varsayalım, bir kez daha Aygıt Yöneticisini açın, Eylem düğmesine tıklayın ve Donanım değişikliklerini tara düğmesini seçin.

Diğer seçenek sürücüyü kaldırmaktır, daha sonra üreticinin web sitesine gitmek ve donanım için en son sürücüyü indirmek ve yüklemek adımlarını yapmalısınız.

2. Donanım Sorun Gidermeyi çalıştırın

Bu yardımcı olmazsa, belki de Donanım Sorun Gidericisi’ni çalıştırmanız gerekir. Win + I düğmesine basarak Windows Ayarları panelini açın. Bundan sonra, Güncelleştirme ve Güvenlik > Sorun Gidere gidin. Sağ tarafta, Donanım ve Cihazları bulacaksınız. Seçin ve Sorun gidericiyi çalıştır düğmesine tıklayın. Bunu takiben, çalışması için ekran seçeneğini izlemeniz gerekir. Klavyeniz veya yazıcınız çalışmıyorsa, Klavye Sorun Giderici’yi veya Yazıcı Sorun Giderici’yi de çalıştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here