BlueStacks Windows PC’den Tamamen Nasıl Kaldırılır, Nasıl Silinir?

0

Microsoft Windows PC‘de bir UWP Uygulaması veya Win32 Uygulamasıkaldırmak bazen sıkıcı olabilir. Çünkü bu uygulamalar bazen kaldırıldıktan sonra bile bazı kayıt defteri girdilerin de kalıyor ve gereksiz dosyaları silmek sıkıcı bir hal alıyor. Bu durumda işimizi gerçekten zorlaştırıyor, çünkü bu dosyalar için elle arama yapmalı ve her birini manuel olarak silmeliyiz. Bilgisayarda kalan yüz binlerce kayıt defteri girdisi var. Bu önlemler, kullanıcı ayarlarını ve verileri korumak için alınmıştır. Bu, bir kullanıcının programını yeniden yüklemeyi planladığı bir durumda faydalı oluyor. Şimdi, Bluestacks programını nasıl düzgün bir şekilde kaldıracağımıza bir göz atalım.

Sponsorlu Bağlantılar

BlueStacks’ı PC’den Tamamen Kaldırın

Her şeyden önce bir programı kaldırmak için Denetim Masasını açmanız gerekir. Denetim masasını açtıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılır.

Şimdi, Programlar ve Özellikler menüsüne tıklamanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Karşınıza gelen pencerenin sağ üst kısmındaki arama kutusuna Bluestacks yazın. Bundan sonra programın üzerine gelin sağ tıklayın ve Kaldır deyin.

Şimdi, programın bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin vermenizi isteyen bir UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi) istemi görmelisiniz. Evet seçeneğine tıklayın.

Bundan sonra, bir iletişim kutusu olan Bluestacks App Player‘ı kaldırmak isteyip istemediğiniz gelecektir. Devam etmek için Evet üzerine tıklamanız gerekir.

Şimdi, Bluestacks App Player kaldırılacak ve Bluestacks’in kaldırıldığını söyleyen bir bildirim  görürsünüz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi programın başarılı bir şekilde kaldırıldığını söyler.

Ancak işimiz henüz bitmedi. Şimdi, yukarıda anlattığımız gibi, artık tüm gereksiz dosyaları birer birer silmek zorunda kalacaksınız.

Gereksiz Dosyaları ve Girdileri Kaldırma

Şimdi, BluestacksSetup adlı bir klasör olacak.

Bu klasörü büyük olasılıkla C: \ sürücüsündeki ProgramData klasöründe gizli dosya olarak bulabilirsiniz.

Bunu bulduktan sonra BluestacksSetup klasörünü silin.

Şimdi, Çalıştır yardımcı programını başlatmak için klavyenizdeki Windows + R tuş kombinasyonuna tıklayın veya Çalıştır komutunu getirin.

Buraya %temp% yazın ve Tamam seçeneğine tıklayın.

Yeni bir klasör açılacaktır. Bu klasördeki tüm dosyaları seçin ve SHIFT + Delete  kombinasyonuna basın. Geçici dosyaları kalıcı olarak silmek isteyip istemediğiniz sorulursa Evet seçeneğine tıklayın.

Farklı bir alternatif olarak, Bluestacks’in bilgisayarınızdan düzgünce temizlenmesini sağlayacak bir başka adım daha yapalım. Bunun için aşağıdakileri yapmanız gerekiyor.

Çalıştır kutusunu açın ve Regedit yazıp Tamam deyin.

Sol tarafta bulunan klasörlerden aşağıdaki klasörlere sırasıyla girin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BlueStacks

Bu kayıt defteri klasörünün içindeki tüm dosyaları seçin ve silin.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here