Bilgisayar Oyunları için En İyi Ekran Kartları 2018

0

En yeni ve en popüler bilgisayar oyunlarını oynamanız için bilgisayarınızın ekran kartı ve grafik özelliklerinin gelişmiş olması gerekiyor. Oyunları sorunsuz bir şekilde yüklemek, oynamak, donmalara ve takılmalara engel olmak için ekran kartı fazla önem taşımaktadır. Piyasadaki bütün gelişmiş oyunları kaldırabilecek ve çalıştıracak bir ekran kartı arıyorsanız yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

En İyisi: NVIDIA GTX 1080

GTX 1080, NVIDIA‘nın en güçlü ekran kartı değil ancak oyun oynuyorsanız kullanmanız gereken bir grafik kartı. Son nesil Titan X‘den daha ucuzdur ve en yeni Pascal mimarisi ile muazzam performans, düşük güç kullanma ve sorunsuz oyun deneyimi sunar.

Maalesef, yakın zamandaki fiyat artışı sebebiyle şu anda bir GTX 1080 satın almak 800 ile 1000 dolar arasında bir maliyete neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonuç: GTX 1080, ileri teknoloji oyun deneyimi ve VR oyunları (sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanan) için mükemmeldir.

Neden GTX 1080 en iyisidir?

PC oyunları gün geçtikçe gelişim gösteriyor ve en son çıkan gelişmiş oyunları ekran kartı sorunu yüzünden oynayamamak istemezsiniz. Öyleyse, GTX 1080‘i kullanarak size en iyi oyun deneyimi sunacak ve önümüzdeki yıllar boyunca kullanacağınız bir ekran kartına sahip olabilirsiniz. GTX 1080, önceki modellerinden sadece GTX 980 Ti‘den daha güçlü değildir, aynı zamanda daha az güç tüketiyor ve bir zamanlar hayal edilen çözünürlük ve kare hızlarını sunuyor.

2D oyunların ötesinde GTX 1080, size en iyi VR deneyimini verecek olan bir canavardır. Daha az harcama yapabilir ve yine de iyi bir VR özellikli bilgisayara sahip olabilirsiniz, ancak GTX 1080 sadece daha iyi sonuçlar verecektir.

Yeni GTX 1080 Ti daha güçlü olmasına rağmen, fiyat olarak çok pahalı ve gerekli değildir.

GTX 1080, piyasadaki hemen hemen her oyun için şu anda 4K çözünürlükte yeterli grafik gücü taşıyor.

En İyi Bütçe: NVIDIA GTX 1050 Ti

Çoğu ekran kartı saniyede 1.000.000 kare veya en yüksek çözünürlükte çekim yapamıyor. Yeni nesil Pascal mimarisine dayanan GTX 1050 Ti, 1080p‘de mükemmel bir oyun deneyimi sunan giriş seviyesi için düşük maliyetli bir ekran kartıdır. GTX 1080 3 GB‘lık ve 4 GB‘lık bellek kullanıyor ve hem tam boyutlu, hem de mini boyutlu kart boyutları bulunuyor.

Grafik kartları üzerindeki son fiyat artışlarını da göz önüne alırsak, 1050 Ti ekran kartını 229 dolara satın alabilirsiniz.

Sonuç: 1080p oyun oynamak istiyorsanız bütçeye en uygun ekran kartıdır.

4K için En İyisi: NVIDIA GTX 1080 Ti

Titan Xp’den sonra 1080 TiNVIDIA‘nın bugüne kadarki en güçlü ekran kartıdır. Performans olarak hemen hemen bir Titan kadar olan bu ekran kartının maliyeti Titan’a göre daha uygundur.

Bu ekran kartıyla 11 GB‘lık GDDR5X bellek elde edersiniz ve diğer Pascal tabanlı kartlarda olduğu gibi nihai güç ve verimli güç tüketimi de elde edersiniz. Oyunları 4K ile oynamak istiyorsanı, GTX 1080 Ti alabilirsiniz.

Piyasadaki fiyatı 800 dolar ve 1.000 dolar arasında değişmektedir.

Sonuç: Piyasadaki en iyi 4K oyun deneyimi yaşamanız için üst düzey güç sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here