Başka Tarayıcıdan Microsoft Edge’e Yer İmlerini Aktarma (Resimli Anlatım)

0

Microsoft Edge internet tarayıcısını kullanmaya karar verdiyseniz daha önceki tarayıcınızda yer alan sık kullanılanları yani yer imlerini Microsoft Edge tarayıcınıza aktarmak isteyeceksiniz. Google Chrome, Firefox ve diğer tarayıcılarınızda yer alan yer imlerinizi Microsoft Edge’e nasıl aktaracağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk yapmanız gereken aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Microsoft Edge tarayıcınızı açmak ve sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayıp, açılan seçeneklerden Ayarlar seçeneğine tıklamak.

microsoft-edge-ayarlar

İkinci adımda ise açılan seçenekler arasından “Sık Kullanılanlar” seçeneğini bulmak. Bu seçeneğin altında yer alan “Sık kullanılanlar ayarlarını görüntüle” seçeneğine tıklayın.

microsoft-edge-ayarlar-2

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra aşağıdaki pencerede de göreceğiniz üzere yer imlerini aktaracağınız tarayıcıları göreceksiniz. Aktarmak istediğiniz tarayıcının önündeki kutucu işaretleyin ve “İçe Aktar” deyin. Aktarma işlemi tamamlanınca hemen altta içe aktarma tamamlandı diye uyarı göreceksiniz. Ayrıca bu pencereden “Sık kullanılanlar çubuğunu göster” ayarını da “Açık” konuma getirin.

microsoft-edge-yer-imlerini-aktarma-1

İçe aktarma işlemi bitince bu defa tarayıcınızın üst kısmında yer alan üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayın. Açılan pencerede aktardığınız sık kullanılanları  göreceksiniz. Bu sık kullanılanları yer işaretleri çubuğunda göstermek için ise klasörleri “Sık Kullanılanlar Çubuğu” klasörünün altına sürükleyip bırakmamız gerekiyor.

microsoft-edge-yer-imlerini-aktarma-2

Yer işaretlerini “Sık Kullanılanlar Çubuğu” klasörünün altına sürükleyip bıraktığımızda aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere yer işaretleri çubuğunda bu klasörleri göreceksiniz. Diğer tarayıcıdan aldığınız yer imlerini dilerseniz klasörleri açarak tek tek “Sık Kullanılanlar Çubuğu” klasörünün içine de taşıyabilirsiniz.

microsoft-edge-yer-imlerini-aktarma-3

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here