Başka Bir Diske Steam Oyunlarını Taşıma (Resimli Anlatım)

0

Steam’de Artık Oyun Taşımak Mümkün!

Steam’de artık oyun klasörlerini başka bir diske taşıyabileceksiniz. Steam tarafından yayımlanan son güncelleme sayesinde oyun klasörleri başka disklere yada harici disklere taşınabiliyor. Bilgisayarınızda yüklü olan Steam oyununu herhangi bir nedenden dolayı başka bir diske taşımak istiyorsanız en son Steam güncellemesini yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu son güncelleme ile birlikte daha yaygın ve gelişmiş bir oyun kumandası desteği de sunulmuş durumda. Bu güncelleme ile birlikte üçüncü taraf PlayStation 4 oyun kumandaları ve uçuş kolları için de destek sunuluyor.

Steam oyun dosyalarını taşıma işlemini yaparken her defasında sadece bir oyunu taşıyabiliyorsunuz. Bir defada birden fazla oyunu taşımak mümkün değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiye kadar ya oyunu kaldırın yeniden başka sürücüye yüklemek gerekiyordu ya da oyunun yükleme klasörünü elle sürükleyip farklı bir Steam Kütüphanesi kopyalayarak yapılabiliyordu. Ancak artık direk Steam üzerinden bu işlemi kolayca yapabiliyorsunuz.

Şimdi herhangi bir oyunu nasıl başka bir diske taşıyacağımıza bakalım.

Oyunları Başka Diske Taşıma

İlk önce Steam uygulamasını bilgisayarınızda başlatın. Daha sonra güncelleme var ise son güncellemeyi yapın. Güncellemeleri kontrol etmek için Steam arayüzünde sol üst köşede yer alan “Steam > Steam Güncellemelerini Denetle” adımından güncellemeleri denetleyin ve yükleyin.

Daha sonra Steam oyunlarınız arasından taşımak istediğiniz oyunun üzerine sağ tıklayın ve Ayarlar deyin.

steam oyun taşıma 1

Özellikler dediğinizde aşağıdaki pencere gelecek karşınıza. Bu pencerede üst menüden “YEREL DOSYALAR” adımına gelin. Burada açılan seçeneklerden en altta bulunan “MOVE INSTALL FOLDER…” (Oyun Dosyasını Taşı) seçeneğine tıklayın. Bu defa karşınıza aşağıdaki gibi küçük bir pencere gelecektir. Bu pencerede oyunu taşıyacağınız diski seçiyorsunuz ve “MOVE FOLDER” diyerek taşıma işlemini başlatıyorsunuz.

steam oyun taşıma 2

Taşıma işlemi başlayınca aşağıdaki penceredeki gibi ilerleme durumunu göreceksiniz. Taşıma işlemi bitince bu pencere kapanacak ve oyunu başka bir diske taşımız olacaksınız.

steam oyun taşıma 3

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here