2018’in En İyi VPN Programları – Ücretli En İyi VPN Servisleri

0

Neden VPN Kullanmalıyım?

VPN hizmetini kısaca tanımlamak gerekirse, bilgisayarınız veya telefonunuz ile bir ana sunucu arasında internet bağlantısını yönlendiren şifreli bir tüneldir. İnterneti kamusal alana benzetirsek, VPN’yi bu kamu alanında görünmezlik pelerinine benzetebiliriz. Böylece VPN kullanan kullanıcılar veri gönderip alırken hiç kimse tarafından izlenemez ve görünmez. En basit ifadeyle, VPN başkalarının sizin etkinliğinizi izlemesini zorlaştırır.

Sponsorlu Bağlantılar

VPN kullanmanın birçok farklı sebebi vardır. Bazı ülkelerde özellikle Türkiye gibi ülkelerde VPN’ler, hükumetin uyguladığı sansürü kaldırmak için, bazı ülkelerde coğrafi bölgeye özel olan hizmetlere erişmek için kullanılır. Özellikle ülkemizde VPN servisleri yasaklı sitelere giriş için kullanılmaktadır.

Ayrıca bkz: VPN Kullanmadan Yasaklı Sitelere Giriş Yapmak

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok ücretsiz VPN hizmeti var, ancak ücretli servisler her zaman daha iyi bir seçenektir. Ücretsiz servislerin veri sınırı, hız sınırı gibi kısıtlamaları nedeniyle iyi bir hizmet almanız çok zordur. Oysa ücretsiz VPN servisleri yüksek hızlara sahiptir ve kullanıcıların faaliyetlerinin günlüklerini tutmazlar. Hangi VPN’nin daha iyi olduğunu görmek için aşağıdaki seçeneklere göz atın.

Ayrıca bkz: Ücretsiz VPN Programları

NordVPN

NordVPN Panama’da yer alan bir VPN servisidir ver Panama yasaları nedeniyle kullanıcılarının herhangi bir faaliyetini kaydetmek için herhangi bir yasal yükümlülüğü yok demektir. 56 farklı ülkedeki 2642 VPN sunucusundan herhangi birine bağlanmakta serbestsiniz ve NordVPN’yi bir defada altı farklı cihazda kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yönlendiricinizin üzerine de kurulabilir ve bu durumda ağınıza bağlı tüm cihazların VPN üzerinden bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

NordVPN hizmetinde çift VPN, P2P’ye ayrılmış sunucular, DNS sızıntı çözücü ve ayrılmış tek bir IP hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kaya gibi sağlam şifreleme ve kullanmanız için bol miktarda bağlantı protokolü olan OpenVPN de dahil olmak üzere kullanabileceğiniz en iyi VPN’lerden biridir.

Fiyat:

Aylık: 11,95 $
Yıllık: 69 $
2 Yıllık: 79 $

NordVPN servisi için tıklayınız… (Türkçe)

ExpressVPN

Bağımsız bir araştırma şirketi tarafından en iyi VPN olarak seçilen bu hizmet, tüm dünya genelinde birçok sunucuya sahiptir. ExpressVPN servisi de kullanıcı etkinliği günlüğünü tutmaz ve tüm sunuculara bağlanmanıza izin verir.

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları merkezli VPN sağlayıcısıdır. Kullanımı kolaydır ve 24 saat kesintisiz müşteri desteği sunmaktadır. Herhangi bir kısıtlama bulunmaz ve 30 gün para iadesi garantisi sunmaktadır. Memnun kalmadığınız takdirde paranızı iade ediyorlar.

Basit bir kurulum yaparak hizmeti kullanmaya başlıyorsunuz (kurulumda sıkıntı yaşarsanız canlı bir müşteri desteği alabilirsiniz) ve çok güçlü bir şifreleme içerir. Sınırsız bant genişliği, sınırsız sunucu anahtarı, sınırsız hız, 94 ülkede sunucular ve daha fazlasını sunuyor.

Fiyat:

Aylık: 12,95 $
6 Aylık: 59,95 $
1 Yıllık: 99,95 $

NOT: ExpressVPN sitesi hükumet tarafından sansürlendiği için bir VPN yada DNS servisi kullanarak siteye giriş yapın.

ExpressVPN servisi için (https://www.expressvpn.com/tr) adresine girin. (Türkçe)

Private Internet Access VPN

VPN uygulamaları söz konusu olduğunda, bazı insanlar yalnızca gerekenleri içeren bir kullanıcı arabirimi ister. Private Internet Access VPN servisi de tam olarak bunu sunuyor. Tek tıklamayla, seçtiğiniz bir sunucuya bağlanırsınız. 25 farklı ülkede 3.200 sunucu var ve hızınızı tehlikeye atmadan torrent desteği de sunuyor. Private Internet Access VPN servisi ABD’de olup, kullanıcılarının etkinlik bilgilerini günlüğe kaydetmez.

Hükumet korkusu, bilgisayar korsanları ve reklamverenlerin kişisel bilgilerinizi kaydetmesi sizi rahatsız ediyorsa bu VPN servisini kullanabilirsiniz. Reklam engelleme özelliklerinin yanı sıra farklı abonelik seçenekleri de sunuyor.

Fiyat:

Aylık: 6,95 $
1 Yıllık: 39,95 $
2 Yıllık: 69,95 $

NOT: Private Internet Access VPN sitesi hükumet tarafından sansürlendiği için bir VPN yada DNS servisi kullanarak siteye giriş yapın.

Private Internet Access VPN servisi için tıklayınız… (Türkçe)

IPVanish

IPVanish servisi hem acemi hem de uzmanlara hitap eden bir kullanıcı arabirimine sahip olması nedeniyle kullanılacak en kolay VPN’lerden biridir. Fakat Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce bilmeyenleri biraz zorlayacaktır. IPVanish servisi güçlü şifreleme, mükemmel performans ve geniş sunucu ağı gibi avantajlara sahip. ABD merkezli bir VPN servisidir ve Bitcoin ile ödeme yapmayı da kabul etmektedir. Ayrıca herhangi bir günlük kaydı tutmayacağını taahhüt ediyor.

IPVanish, 60’dan fazla ülkede 1000’den fazla sunucu üzerinde 40.000’den fazla IP adresi paylaşıyor. Buna rağmen sunucuları kaç kere girileceği konusunda herhangi bir sınırlama da koymuyor. En hızlı sunucuyu bulana kadar dolaşabilirsiniz. Bir ölüm anahtarı, IPv6 ve DNS sızıntısı koruması ve elle port seçimi gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca 7 gün para iadesi garantisi sunuyor.

Fiyat:

Aylık: 10 $
1 Yıllık: 58,49 $
3 Yıllık: 323,64 $

NOT: ExpressVPN sitesi hükumet tarafından sansürlendiği için bir VPN yada DNS servisi kullanarak siteye giriş yapın.

IPVanish servisi için (İngilizce) link: https://www.ipvanish.com/

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here