2018’in En İyi Ücretsiz VPN Programları

0

Ücretsiz VPN Kullanmalı Mıyım?

Sanal özel ağ (VPN), verilerinizi bilgisayarınızdan, telefonunuzdan veya konsolunuzdan internete götüren şifrelenmiş bir tüneldir. VPN’ler, coğrafi kısıtlamalar için geçici çözümler sağlar, sansür girişimi için bir çözüm sunar ve özellikle Türkiye gibi sürekli erişim engeli uygulanan ülkelerde yasaklı sitelere girmeye yarar.

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretli VPN hizmetlerinin hemen hemen hepsi abonelik tabanlı hizmet sunuyor. Bunun nedeni ise yüzlerce hatta binlerce sunucuyu barındırmanın ve bu sunucularda çalışacak kişilerin maliyetini karşılamaktır. Kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz VPN hizmeti vardur, ancak hepsi güvenli değildir. Biz de ücretsiz VPN’lere daha yakından göz atıp, en güvenli olanı hangileri ise onları size önereceğiz.

Ayrıca bkz: En İyi Ücretli VPN Programları

Windscribe

Sponsorlu Bağlantılar

Windindle, Kanada’da bulunan ücretli bir VPN hizmetidir ancak ücretsiz özelliği de oldukça kullanılabilirdir.  Bu VPN servisini bir cihazda kullanabilirsiniz, sadece 11 sunucuya erişim vardır ve her ay ücretsiz olarak 10 GB bant genişliği kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ücretsiz sürümü kullanırken OpenVPN yapılandırmalarına erişemezsiniz.

Windindle tarafından ücretsiz kullanımda minimal düzeyde kayıt günlükleri tutulmaktadır. Bunun nedeni ise ban genişliğini izlemek ve ne kadar kullandığınızı görmektir. Özellikle yasaklı sitelere giriş yapmak isteyenler için 10 GB gibi yüksek bant genişliği sınırı harika bir seçenektir. Ayrıca güvenlik duvarı, reklam engelleme ve P2P özelliklerinden de faydalanabiliyorsunuz.

Windindle sitesi için tıklayınız.

TunnelBear

TunnelBear’ın ücretsiz, aylık veya yıllık abonelik olmak üzere üç farklı seçeneği bulunuyor. Ücretsiz abonelikte her ay sadece 500 MB veri kullanmanıza izin veriliyor. Yani bant genişliği 500 MB’dır. Bununla birlikte ücretsiz kullanımda OpenVPN bağlantısı sağlanır.

Chrome ve Opera eklentileri de bulunan bu VPN servisi küçük mitarlarda kayıt günlüğü tuttuğunu da bilmelisiniz. Kullandığınız bant genişliğini takip etmek için sizi izler ve ödeme yaptığınız kredi kartı bilgilerini sistemde tutar. TunnelBear, kısa bir süre için ve az miktarda veri için güvenlik ihtiyacınız varsa tercih nedeni olacaktır.

NOT: TunnelBear ülkemizde yasaklandığı için VPN yada DNS servisi kullanarak web sitesine giriş yapabilirsiniz.

TunnelBear sitesi için https://www.tunnelbear.com/adresine gidin.

ExpressVPN

ExpressVPN, en iyi VPN servislerinden biridir ve ücretsiz bir sürümünü yoktur. Fakat 30 günlük para iade garantisi sunan ücretsiz bir deneme süresine sahipsiniz. 30 gün boyunca memnun kalmanız halinde kullanmaya devam edersiniz, ancak isterseniz paranızı iade alabilirsiniz.

ExpressVPN, İngiltere’nin Virgin Adaları’nda bulunuyor ve günlük tutuyor. Şirket, 94 farklı ülkede 145 noktada sunuculara sahiptir. Ayrıca bant genişliğinde bir sınır yoktur. Bir VPN’ye ihtiyacınız olduğunda bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

NOT: ExpressVPN ülkemizde yasaklandığı için VPN yada DNS servisi kullanarak web sitesine giriş yapabilirsiniz.

ExpressVPN sitesi için https://www.expressvpn.com/tr/ adresine gidin.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here