2018’in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

0

Windows 10 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüsler

Yeni bir bilgisayara yüklemeniz gereken ilk programların başında virüsten koruma yazılımı gelir. Windows 10 ile birlikte Windows Defender geliyor ve standart çözüm olarak oldukça iyi iş çıkarıyor. Ancak Windows Defender yerine farklı alternatifler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda verileriniz ve kişisel bilgilerinizi en iyi şekilde koruyan en iyi ücretsiz güvenlik yazılımlarını sıralayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelişmiş virüs algılama, gerçek zamanlı virüs koruması, kötü amaçlı yazılımdan koruma, anti-fidye ve diğer güvenlik sorunlarına karşı ücretsiz program kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın zararlılara karşı koruma ve kimlik hırsızlığına karşı koruma altına almak için bu ücretsiz programlardan birisini kullanabilirsiniz.

Bağımsız araştırma merkezi olan AV-TEST tarafından yapılan testlerde en iyi skorları veren ücretsiz antivirüs yazılımlarını sizler için sıralayacağız. Bu antivirüs programlarını tehditleri algılama, bilgisayar performansına etki ve bilgisayar kullanılabilirliğini etkileme kriterleri başta olmak üzere bir çok kriter göz önünde bulundurularak sıralandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: 2018’in En İyi Ücretli Antivirüs Programları

1. Bitdefender Antivirus Free Edition

2018’in en iyi ücretsiz antivirüs programı Bitdefender Antivirus Free Edition oldu. Windows, Mac ve Android sürümleri bulunuyor. Kimlik avı koruması, davranışsal analiz ve otomatik tarama gibi özelliklere sahip.

Bitdefender Antivirus Free Edition, daha hızlı, temiz, kullanımı kolay, iyi yapılandırılmış tarama mekanizmaları ve rakipsiz virüs tanımları ile fark yaratıyor. Yeni tehditlere karşı ödül kazanan korumaya sahiptir. Bilgisayar kaynaklarını tüketmez ve bilgisayarı yavaşlamadan maksimum hızda çalışır.

Eksileri: İleri düzey kullanıcılar için fazla ayarı yok ve taramalar planlanamıyor.

Ücretsiz İndirin

2. Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus programı ücretli antivirüs programlarından geri kalır yanı olmayan ve temel ihtiyaçlarınızı fazlasıyla gideren çok gelişmiş bir ücretsiz antivirüs programıdır. Windows, Mac ve Android sürümleri bulunuyor. Öne çıkan özellikleri arasında virüs algılama, oyun modu, parola yöneticisi ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı bulunuyor.

Avast Free Antivirus’un en yeni sürümü, pop-up’ların sesini kapatmak ve sistemin yükünü azaltmak için çok kullanışlı bir otomatik oyun modu getiriyor. Ayrıca şifrelerinizi koruma altına almanızı sağlayan bir de şifre yöneticisi var. Sıfır gün tehditlerine karşı %100 koruma sağlar.

Eksileri: Sinirlendirici gizlilik ayarları ve arayüzde diğer ürünler için bağlantıları içerir.

Ücretsiz İndirin

3. Kaspersky Free

Kaspersky yıllar boyunca ücretsiz bir versiyon sunmadı ancak 2017 yılından itibaren ilk ücretsiz antivirüs programını yayımladı. Sadece Windows desteği sunan program gerçek zamanlı tarama, kimlik avına karşı koruma, e-posta tarama ve casus yazılımdan koruma özellikleri sunuyor.

Kaspersky Free sizi virüslerden korumak için etkili bir iş çıkartan, kullanımı kolay ve tehlikeli web sitelerine karşı koruma sunan ücretsiz bir antivirüstür. Sonuç olarak Tehlikeli dosyaları, siteleri ve daha fazlasını engelleyerek bilgisayarınıza zarar vermesini önler. Bilgisayarınızı yavaşlatmaz ve kişisel bilgilerinizi korur.

Eksiler: Yalnızca temel özellikleri sunuyor ve sınırlı teknik destek imkanına sahip.

Ücretsiz İndirin

4. Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus programı Windows, Mac, Android ve iOS cihazlar için destek veriyor. Öne çıkan özellikleri arasında virüs tespiti, kimlik avı koruması, dahili VPN özelliği ve sistem optimizasyon araçları bulunuyor.

Avira Free Antivirus programı yapılan testlerde tehditlerin % 99.7’sini engelledi ve bilgisayarınıza çok büyük bir yük bindirmiyor.Aylık 500MB VPN imkanı sunuyor ve çeşitli hızlandırma araçlarını da ücretsiz sunuyor.

Eksileri: Diğer Avira ürünlerini tanıtır ve otomatik açılır pencereler çıkarır.

Ücretsiz İndirin

5. AVG AntiVirus Free

Ufak tefek bir kaç eksiği dışında harika özellikler sunan AVG AntiVirus Free, Windows, Mac ve Android versiyonlarına sahip. Öne çıkan özellikleri arasında virüs tespiti ve kimlik avı koruması yer alıyor.

AVG, makul derecede etkili bir virüs koruması sunar ve minimum sistem kullanımı ile bunu yapar. Virüs, casus yazılım, fidye yazılımı ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar. Güvenli olmayan bağlantıları, indirmeleri ve e-posta eklerini engelleyerek bilgisayarınızı korur. Güvenlik güncellemelerini gerçek zamanlı almanızı sağlar.

Eksileri: Taramalar oldukça yavaş ve kimlik avına karşı korumada çok iyi değildir.

Ücretsiz İndirin

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here