2018’in En İyi Oyun Masaüstü Bilgisayarları ve Fiyatları

0

En Küçük Oyun Bilgisayarı: Corsair One

Corsair One bilgisayar uzun ama çok ince tasarımı ile insanı hayrete düşürüyor. Corsair’in ilk bilgisayarı olan Corsair One, Intel Core i7 işlemci, 16GB RAM ve GTX 1070 veya GTX 1080 ekran kartına sahip. Son derece güçlü ve aynı zamanda son derece sessizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Corsair One, endüstri standardı parçaları kullanmıştır. Bitleri yükseltmek de mümkündür. Dış paneller, içerisindeki bileşenlere kolay erişim sağlayacak şekilde açılabilir.

Kısaca Özellikleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10 Home
  • İşlemci: Intel i7 sıvı soğutmalı
  • Grafik: Nvidia GTX 1070
  • RAM: 16GB 2400MHZ DDR4
  • Depolama: 240GB SSD, 1 TB HDD
  • Anakart: Z270

Fiyat: Yukarıdaki özelliklere ait model GTX 1070 modeli 1,800 dolardan satışa sunuluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonuç: Küçük ama inanılmaz güçlü.

En Ucuz Oyun Bilgisayarı: HP Omen Desktop

Tüm PC oyuncuları en üst düzey GPU’lardan güç alır. 700 dolar gibi bir fiyata 7. nesil Core i3 işlemcili ve AMD RX 560 ekran kartlı bir HP Omen Desktop alabilirsiniz. En güzel yanı ise Core i5 ve GTX 1060 ekran kartlı modeli de 720 dolar gibi bir fiyata satın alabiliyor olmanızdır. Ayrıca Core i5 modeli SSD ve HDD depolama birleşimine sahip.

Fazla harcama yapmadan, çok iyi bir donanıma sahip masaüstü bilgisayar almak isteyenler HP’yi tercih edebilir. Tasarım olarak da oldukça şık bir masaüstü.

Fiyat: Core i3 modeli 700 dolar, Core i5 modeli ise 720 dolardan satılıyor.

Sonuç: Çok yüksek beklentisi olmayan oyuncular ve daha düşük bütçeli oyuncular için harika bir seçenek.

En Sessiz Oyun Bilgisayarı: Dell XPS Tower 8930

Oldukça zarif ve sofistike görünen Dell XPS 8930, aynı zamanda çok güçlü bir donanıma sahip. Bilgisayarın farklı donanıma sahip modelleri bulunuyor.

8. nesil Intel Core i5 işlemci, 8GB RAM ve 4GB GTX 1050ti’yi 1.149 dolar fiyat ile satın alabiliyorsunuz. Ayrıca Core i7, GTX 1080 ve 64GB RAM’e sahip modeli de bulunuyor.  Aynı zamanda VR desteği de sunan profesyonel bir bilgisayardır. Oculus Rift ve HTC Vive gibi VR sistemleri ile uyumludur.

Kısaca Özellikleri:

  • Windows 10 Home 64bit işletim sistemi
  • 8. nesil Intel Core i5-8600K altı çekirdekli işlemci
  • 8GB, 2666MHz, DDR4 RAM
  • 256GB M.2 PCIe x4 SSD + 2TB 7200 rpm depolama alanı

Fiyat: Intel Core i5 modelini 1149 dolar fiyat ile satın alabilirsiniz.

Sonuç: Sadece bir iş bilgisayarı olmaktan çok daha fazlasını sunarak maksimum oyun keyfi sunuyor.

En İyi Oyun Bilgisayarı: Alienware Aurora

En yeni Alienware Aurora masaüstü oyun bilgisayarı inanılmaz bir şey. Sadece inanılmaz oyun gücü değil aynı zamanda kompakt ve harika bir tasarıma sahip.

İsteğe bağlı olarak seçenekler de ekleyebiliyorsunuz. En son 8. nesil Intel Core i7 işlemciler, bir çift GTX 1080Ti grafik kartı, 64GB RAM’e kadar artırılabilir ve isteğe bağlı sıvı soğutmalı seçeneği.

Fiyat: 800 dolardan başlayıp 4000 dolara kadar devam eder.

Sonuç: Daha bütçeli bilinçli oyunculardan en yüksek performans arayanlara kadar herkes için bir şeyler sunan bir masaüstü oyun bilgisayarı.

Neden En İyisi Alienware Aurora?

Tıpkı Dell markası gibi, Alienware de son zamanlarda muhteşem bir donanım yapıyor. Aurora modeli hem dikkat çekici hem de akıllı yeni bir tasarımla yeniden doğdu. Ayrıca bu bilisayara iki adet GTX 1080Ti ekran kartı sıkıştırabiliyorsunuz.

Dikey olarak monte edilmiş güç kaynağı çıkışı sayesinde daha fazla ihtiyaç için daha fazla alan elde ediyorsunuz. Bir çift GTX 1080Ti grafik kartının yanı sıra CPU için sıvı soğutucu da kullanabilirsiniz. Ek sürücü bölmeleri için bol miktarda yeriniz var, alt kısmında iki, ön panelin arkasına takılan bir 3.5 inçlik HDD bölmesi bulunuyor.

O kadar pahalı bile değil. Fiyatlar 800 dolardan başlıyor. Ve ileride donaımı yükseltmek için olduka fazla seçeneğiniz bulunuyor. Daha fazla RAM veya yeni bir grafik kartı eklemenizi sağlayan ücretsiz bir araç da yer alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here